کد خبر : 95250
/ 08:04
پیگیری یک پرونده کلاهبرداری، خواب مرگ یک راننده و سوختن یک زندگی در مشهد

غفلت پشت فرمان زندگی

غفلت پشت فرمان زندگی

شهرآرا آنلاین -  سهیل دیبا | روز گذشته هم‌زمان با رقص آتش در دل یک منزل مسکونی واقع در بولوار توس مشهد، خواب و خستگی جان یک راننده تریلی را گرفت و نیروهای انتظامی نیز پس از بررسی‌های گسترده توانستند پرده از راز پرفریب یک کلاهبردار حرفه‌ای در فضای مجازی بردارند و او را دستگیر کنند. اگر بخواهیم یک قافیه مشترک برای این پرونده‌ها پیدا کنیم، مطمئنا واژه «غفلت» مهم‌ترین رکن رخداد این حوادث است.

 

سوختن یک عمر تلاش 

همیشه ساختن یک زندگی، سخت‌تر از تخریب آن است. همان‌طور که برای ساختن یک دیوار مستحکم باید روزهای زیادی تلاش کرد، اما برای تخریب آن چند دقیقه کافی است. این شرایط را می‌توان در آتش‌سوزی‌های منازل هم به چشم دید. مثل حریق خیابان وطن‌خواه مشهد که بامداد دیروز رخ داد. با اعلام این موضوع به سامانه تلفنی ١٢۵، آتش‌نشانان در محل حاضر شدند. امدادگران هنگام ورود با استفاده از تجهیزات و تدابیر تخصصی به ساختمان و اتاق‌هایی که شعله در آن وجود داشت ورود کردند و موفق به اطفای حریق شدند. هر چند علت حادثه همچنان نامشخص است، اما مطمئنا یک غفلت کوچک توانسته است یک زندگی را بسوزاند.

132164.jpg

پشت فرمان مرگ 

تلاش برای ساختن زندگی که بالا به آن اشاره شد، یک اصل است. اما گاهی یک لحظه غفلت و بی‌توجهی می‌تواند زندگی را به سمتی بکشاند که مرگ تمام محاسبات را به هم بریزد. این حکایت راننده یک تریلی است که دیروز قصد داشت خود و خودرواش را به مشهد برساند. او ساعت‌های زیادی را پشت فرمان نشسته بود و شاید قصد نداشت تا رسیدن به مقصد توقف کند. خودرو تریلی بامداد دیروز از شهرستان قوچان گذشته و به سمت شهرستان چناران در حرکت بود اما راننده نمی‌دانست که دقایق آخر عمرش را سپری می‌کند. خستگی ناشی از رانندگی زیاد، پلک‌های این راننده را سنگین کرد و آنچه نباید می‌شد، در چشم بر هم زدنی با واژگونی تریلی رخ داد و دفتر زندگی او برای همیشه بسته شد.

132165.jpg

کمین در پس فضاهای مجازی

یکی دیگر از فضاهایی که افراد معمولا برای خرید به آن مراجعه می‌کنند، اینترنت و فضاهای مجازی است. وجود هزاران فروشگاه مجازی امکان انتخاب کالای مورد نظر مشتری با قیمت مناسب را مهیا کرده است. اما غفلت از بالا بردن آگاهی برای حضور در این فضا می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند. پلیس فتا در حالی یک متهم سایبری را در شهرستان سبزوار دستگیر کرد که او با تبلیغ برندهای معروف رایانه‌ای پس از دریافت وجوهی از شهروندان در سراسر کشور، قطعاتی نامرغوب و معیوب برای مردم می‌فرستاده است. به گفته مقامات انتظامی، این کلاهبردار با فریب افراد زیادی در مشهد، سبزوار و سایر شهرستان‌های کشور تاکنون یک میلیارد تومان سود نامشروع به جیب زده است.

 132166.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی