کد خبر : 95257
/ 04:16
به همت جمعیت مستقل امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) برگزار شد

بازارچه نیکوکاری «بوی عیدی»

ششمین بازارچه نیکوکاری با عنوان « بوی عیدی» در محله احمدآباد برگزار شد.

بازارچه نیکوکاری «بوی عیدی»

شهرآرا آنلاین - به گزارش شهرآرامحله، مسئول برگزاری بازارچه بوی عیدی با اعلام این خبر اظهار کرد: برگزاری بازارچه‌های مختلف یکی از طرح‌های جمعیت مستقل امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) است. این گروه مانند یک زنجیر توسط مردم و دانشجویان اداره می‌شود و اعضای داوطلب در آن فعالیت‌های آموزشی، مددکاری، بهداشتی‌درمانی، فوق‌برنامه، ورزشی و... برای افراد تحت حمایت خود در قالب خانه‌های ایرانی در مناطق حاشیه دارند.

نازنین نهاوندی افزود: فعالیت این گروه در تهران به مدت19سال و در مشهد به مدت8سال است و توسط آن در مناسبت‌های مختلف مانند عید، محرم و ماه رمضان آیین‌ها و طرح‌هایی برگزار می‌شود. بازارچه « بوی عیدی» نیز مانند بازارچه‌های دیگر با هدف تأمین مخارج افراد سرپرست خانوار و آشناشدن مردم با حاشیه شهر برگزار شد.

وی با اشاره به فعالیت این گروه گفت: بازارچه برای کمک به افراد در خانه‌های ایرانی برگزار می‌شود. درحال حاضر 4خانه اشتغال در مناطق قلعه‌ساختمان، قلعه‌خیابان، طبرسی و همت‌آباد برای امدادرسانی به زنان و کودکان آسیب‌دیده یا در معرض آسیب در این مناطق تأسیس شده است که یکی از خدمات آن کارآفرینی و اشتغال بانوان سرپرست خانوار است و هرفردی می‌تواند براساس علاقه و زمان موردنظر داوطلبانه عضو این جمعیت شود و به این افراد خدمت کند.

مسئول برگزاری بازارچه «بوی عیدی» ادامه داد: خانه ایرانی اشتغال همت‌آباد یکی از این خانه‌هاست که محصولات آن برندسازی شده و با نام « چارقدآبی» درحال تولید و عرضه است و در بازارچه نیز غرفه‌ای به آن اختصاص یافته بود که تمام مبالغ فروش آن برای کمک به افراد سرپرست خانوار لحاظ شد.

نهاوندی درباره غرفه‌های این بازارچه ابراز کرد: بازارچه «بوی عیدی» 65 تا 70غرفه را دربرداشت که شامل محصولات کار دست مانند کارهای تزیینی، ظروف سفال و کالای چوبی بود و سعی شده بود تمامی کالاها باکیفیت و متنوع باشد تا بازارچه باکیفیتی نیز برگزار شود. بعضی غرفه‌داران نیز تمام محصولاتشان را برای کمک به این جمعیت در اختیار گروه قرار دادند.

وی افزود: در این بازارچه 4کار شامل روتختی سه‌تکه کار دست کودکان کار، پیراهن فوتبال، توپ فوتبال کودکان که توسط ایشان امضا شده بود و یک نقاشی خاکستری و بی‌رنگ که توسط مردم رنگ شد مورد مزایده قرار گرفت و افراد با قیمت‌هایی که مدنظرشان بود، در این مزایده شرکت کردند.

نهاوندی ضمن اشاره به استقبال مردم از این طرح گفت: مبالغی که توسط کمک‌های مردمی به دست می‌آید فقط برای خانواده‌های ساکن در مشهد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد بلکه برای کمک به شهرهای دیگر مانند سیستان و بلوچستان نیز فرستاده می‌شود. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی