کد خبر : 95289
/ 06:27
اظهارات آیت‌ا... علم‌الهدی درباره یکی از چالشی‌ترین موضوعات اقتصادی روز کشور

نباید به دنبال راضی کردن آمریکایی ها باشیم

این هفته نیز پرداختن به مشکلات اقتصادی از محورهای اساسی خطبه‌های عبادی‌سیاسی نماز جمعه بود.

نباید به دنبال راضی کردن آمریکایی ها باشیم

شهرآرا آنلاین - امام‌جمعه مشهد با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری و وجود ٢ خطر اشرافیگری و محافظه‌کاری در مقابل دشمن برای نظام انقلابی بیان کرد که پرونده‌های فساد اقتصادی، اختلاس، دزدی و چپاول از بیت‌المال از جریان اشرافیگری مردم و افراد سرچشمه می‌گیرد و اگر اشرافیگری نبود، این مفاسد اقتصادی به وجود نمی‌آمد که برخی بدزدند، ببرند و دنبال تقلب باشند.

به گزارش ایسنا، گفته آیت‌ا... سید احمد علم‌الهدی در ۴٠ سال گذشته با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، اشرافیگری در نظام سقوط کرد و اگر دوباره تجمل‌گرایی ترویج شود، مردم دیگر پای نظام و انقلاب نمی‌ایستند. وی با تأکید بر اینکه وقتی مسئول خارجی کشور به‌صراحت بگوید FATF مشکلات را حل نمی‌کند و فقط ندادن بهانه به دست آمریکا‌ست اوج محافظه‌کاری است افزود: باید همه بدانند ما نباید به دنبال راضی کردن آمریکایی‌ها باشیم و این خطر دومی است که رهبری به آن اشاره کرده‌اند.

«وقتی لایحه‌ای را به مجلس می‌آورید و شورای نگهبان آن را رد می‌کند و به مجمع تشخیص می‌رود و آنجا نیز مخالف نظر شما عمل می‌شود، می‌گوید این بیست سی نفر ملت نیستند و ما هم همین حرف را می‌زنیم اما می‌گوییم ملت کسانی هستند که در راهپیمایی شرکت کردند و نظرشان نظر رهبری است.» نماینده ولی فقیه با بیان این موضوع ادامه داد که تأیید مصوبه FATF به معنای قبول کردن ریاست وزارت خزانه‌داری آمریکا بر کشور است. به گفته وی، وقتی در مجمع تشخیص اعلام شد پیوستن به FATF مملکت‌فروشی است، اوقات برخی تلخ شد، اما روزی گفتید تا برجام تصویب نشود هیچ‌چیز درست نمی‌شود و آب مردم را به برجام گره زدید و حالا می‌گوید مشکل گوشت با FATF حل می‌شود؟ مگر قبلی حل شد که حالا این یکی حل شود؟ 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی