کد خبر : 95315
/ 06:21

سرقت از مسافران خارجی در یک مهمان‌پذیر

٢مسافر خارجی که در یکی از مهمان‌پذیرهای مشهد اقامت کرده بودند، در حالی اسیر پنجه‌های سارقی تیزدست شدند که این شیاد تمام ارزهای خارجی همراهشان را ربود.

سرقت از مسافران خارجی در یک مهمان‌پذیر

شهرآرا آنلاین - سهیل دیبا| با اعلام این موضوع به پلیس در ساعات ابتدایی صبح دیروز مأموران کلانتری آستانه‌پرست در محل حاضر شدند. بررسی پرونده آغاز شد که یکی از شاکیان به زبانی فارسی دست‌و‌پا شکسته‌ای حادثه را این‌چنین شرح داد: «‌من و دیگر همراهم از چند روز پیش برای زیارت به مشهد آمده بودیم و در این مهمان‌پذیر در نزدیکی حرم اقامت کرده بودیم. شب گذشته هم مثل هر روز راهی حرم شدیم و دیروقت به مهمان‌پذیر برگشتیم و چون خیلی خسته بودیم زود خوابیدیم. اما صبح زمانی که بیدار شدیم مشخص شد که پول‌ها و انگشترهای طلایمان در اتاقمان نیست و وقتی موضوع را به مسئول مهمان‌پذیر اعلام کردیم او گفت احتمالا قبل از حضور در مهمان‌پذیر از ما سرقت شده است. این در حالی است که ما مطمئن هستیم انگشتر طلا و پول‌هایمان دیشب در مهمان‌پذیر همراهمان بوده است.»

با ثبت اظهارات مال‌باختگان بررسی‌های پلیسی آغاز شد و مأموران کلانتری آستانه‌پرست به بررسی تصاویر ضبط شده دوربین‌های مداربسته این مجموعه اقامتی اقدام کردند.

تحقیقات ادامه داشت تا اینکه مأموران متوجه شدند، مردی جوان با سوءاستفاده از یک لحظه غفلت متصدی این واحد اقامتی، کلیدهای یدکی این واحد را برداشته و توانسته در ساعات اولیه صبح که هنوز هوا به طور کامل روشن نشده است، اقدام به سرقت از این مسافران خارجی کند.

بر اساس بررسی‌های اولیه مشخص شد که از این مسافران ٧٠٠دلار آمریکایی و ٧٠٠روپیه به همراه یک انگشتر طلا و مقداری پول ایرانی سرقت شده است.

مأموران با چهره‌زنی فردی جوان که عامل این سرقت بود، متهم را شناسایی کردند و عملیاتی گسترده در سطح منطقه برای دستگیری متهم آغاز شد. با ردزنی‌های صورت گرفته و اقدامات اطلاعاتی بالاخره افسران تجسس کلانتری آستانه‌پرست، توانستند این فرد را در حال پرسه‌زنی در خیابان دستگیر کنند.

با انتقال متهم به کلانتری او در برابر بازجویی‌ها مقاومت می‌کرد و مدعی بود که هیچ کار خلافی از او سر نزده است. اما شواهد موجود او را به تناقض‌گویی انداخت و درنهایت به اجبار اعتراف و اعلام کرد که از غفلت نگهبان مجموعه سوءاستفاده کرده و وارد آن مکان شده و پس از ربودن کلیدهای یدکی به سرقت اقدام کرده است.

فرمانده انتظامی مشهد، با هشدار به واحدهای اقامتی و متصدیان آن اعلام کرد که یک لحظه غفلت این افراد می‌تواند موجب بروز خسارات جانی و مالی به مسافران شود، به خصوص در ایام پیش رو که مسافران و زائران زیادی در مشهد حضور می‌یابند.

به گفته سرهنگ اکبر آقابیگی متهم این پرونده برای رسیدگی به اتهامش به مقام قضایی معرفی شده است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی