کد خبر : 95338
/ 07:24
ورامین، میزبان نخستین رقابت پیام و شهرداری در نیمه‌نهایی لیگ برتر والیبال

دست اول بازی سرنوشت

تیم والیبال پیام خراسان امروز از ساعت16 باید به‌مصاف شهرداری ورامین برود.

دست اول بازی سرنوشت

شهرآرا آنلاین - نادر نوروزی - این دیدار که در چهارچوب مرحله نخست نیمه نهایی لیگ برتر والیبال ایران در سال 97 برگزار خواهد شد، از حساسیت ویژه‌ای برای هر دو تیم برخوردار است. ازیک‌سو شهرداری ورامین که توانسته است در مرحله گروهی، به‌عنوان صدرنشین راهی پلی‌‎آف شود، با ستارگانش به‌دنبال حضور در فینال است و در سوی دیگر، شاگردان قوچان‌نژاد، پس از پشت‌سرگذاشتن فولاد چهارم‌جدولی، می‌خواهند برای نخستین‌بار والیبال خراسان را به فینال لیگ والیبال برسانند. بهترین رتبه تاریخ والیبال خراسان، توسط ثامن‌الحججِ منحل‌شده به دست آمد. آن تیم هم اتفاقا تحت‌هدایت قوچان‌نژاد در لیگ برتر94 شرکت کرد و توانست به‌عنوان سوم دست یابد. حالا بعد از 3 سال وقفه، دوباره والیبال خراسان در لیگ برتر شرکت کرده و اتفاقا در همان سال نخست، موفق شده با نام پیام، در جمع 4 تیم برتر ایران قرار گیرد.

 

حواشی گلعباسی‌ تکرار می‌شود؟

در بازی برگشت دور گروهی، پیامی‌ها در ورامین با حواشی ریزودرشتی روبه‌رو شدند و توقع از کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر والیبال و سایر مسئولان شهری و استانی این است که حداقل در مرحله نیمه‌نهایی، دیگر چنین‌حاشیه‌هایی در ورامین و سالن شهید گلعباسی تکرار نشود. برخی هواداران منتسب به تیم ورامینی، چه در جریان بازی و چه روز قبل، انواع و اقسام مزاحمت‌ها را برای شاگردان قوچان‌نژاد ایجاد کردند تا درنهایت شهرداری ورامین در یک بازی یک‌طرفه، در 3 ست پیاپی به پیروزی برسد. پیام حتی روز قبل از بازی نتوانست آخرین تمرین خود را در این شهر برگزار کند و در شرایطی عجیب پای به این رقابت گذاشت. 

 

بومی‌ها در کنار باتجربه‌ها

شاید رمز موفقیت تیم پیام تابه‌اینجای‌کار، نه در زمین که روی نیمکت بوده‌ است؛ آنجایی‌که جبار قوچان‌نژاد و دستیارانش، توانستند تیم خود را مدیریت کنند و با تلفیقی از ستاره‌ها و جوانان بومی به این نقطه از لیگ برتر برسند. محمد موسوی، ملی‌پوش والیبال ایران، سرشناس‌ترین بازیکن تیم پیام است. در کنار او سعید مصطفی‌وند نیز دیگربازیکن باسابقه و باتجربه تیم پیام است که دومین سال حضور در مشهد را تجربه می‌کند. در کنار این ستاره‌ها، نباید از نقش تأثیرگذار امین علوی، شهروز همایونفر، مجتبی یوسفی، رشید یوسفی و... غافل شد.

 

قوچان‌نژاد: دست‌و‌پابسته نیستیم

جبار قوچان‌نژاد درباره این بازی گفت: مطمئنا بازی برابر شهرداری ورامین سخت خواهد بود. این تیم یکی از باثبات‌ترین‌ها در لیگ بوده و تابه‌امروز هم نتایج قابل‌قبولی را به دست آورده است. تیم‌هایی مانند سایپا و پیکان دستشان برای تعویض باز است؛ اما تیم ما بازیکنان جایگزین در سطح نفرات اول ندارد که کار را سخت‌تر می‌کند. او افزود: با همه این شرایط به‌عنوان یک تیم دست‌وپابسته به ورامین نمی‌رویم. اگر برنامه‌های خود را اجرا کنیم، مسلما روز خوبی را سپری می‌کنیم و مطمئن باشید با بازیکنانمان برای کسب پیروزی مقابل شهرداری ورامین قرار می‌گیریم. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی