کد خبر : 95402
/ 07:06

مین‌گذاری در ورامین

پیام در شرایطی بازی اول نیمه‌نهایی لیگ والیبال را باخت که میزبان رسم مهمان‌نوازی را به جا نیاورد!

مین‌گذاری در ورامین

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان - لیگ برتر والیبال در مرحله نیمه‌نهایی در حالی پیگیری شد که همه‌چیز تحت تأثیر حواشی تمام‌نشدنی سالن گلعباسی شهر ورامین قرار داشت. شاگردان جبار قوچان‌نژاد در پیام مشهد که خاطرات خوشی از این سالن و حمله هواداران رقیب به اتوبوس این تیم نداشتند، روز گذشته در شرایطی بازی را به میزبان گردن‌کلفت خود واگذار کردند که بعد از پایان بازی مورد هجوم و حمله برخی از هواداران و البته عوامل باشگاه شهرداری ورامین قرار گرفتند، اتفاقاتی که با هجمه یکصدای فحاشی‌ها از سوی حاضران در سالن تا حدی پیش رفت که گزارشگر شبکه ورزش ادامه پخش زنده از سالن را ناممکن دانست و آنتن را به استودیو واگذار کرد! پیام در دست اول سه‌گانه نیمه‌نهایی مقابل میزبانش شهرداری ورامین 3 بر یک شکست خورد اما بدون تردید، دیدار چهارشنبه در مشهد می‌تواند حساسیت‌های خاصی ‌در پی داشته باشد.

 

غافل‌گیری روی اشتباهات فردی

ست اول دیدار در شرایطی آغاز شد که شاگردان قوچان‌نژاد در پیام بیش از آنکه به توانایی‌های میزبان ببازند، اسیر اشتباهات فردی و بی‌شمار خود شدند، اشتباهاتی که تمرکز تیم و اعصاب بازیکنان را در زمین به هم ریخت، به شکلی که پیام ست اول را با اختلاف چشمگیر 25 بر 15 به میزبانش واگذار کرد. در ست دوم بازیکنان پیام کمی به خود آمدند و توانستند اختلاف را کمتر کنند اما با وجود این، باز بازنده دست بودند و 25 بر 20 شکست خوردند.

 

بازگشت باشکوه گرفتار حاشیه‌ها

نماینده مشهد که در ست سوم همه‌چیز را از‌دست‌رفته می‌دید، با ارائه یک بازی انتحاری توانست خود را به امتیازات میزبان برساند و اگرچه با اختلاف نزدیک 26 بر 24، ‌هر‌طور شده ست را ببرد تا کار به ست چهارم کشیده شود و امیدهای هواداران مشهدی‌ که با تدبیر باشگاه‌ با اتوبوس به ورامین رفته بودند، ناامید نشود. اما ست چهارم ست حاشیه‌ها بود، ستی که ورامینی‌ها دست‌به‌دامان حاشیه شدند تا با کمک داور نفس پیام را بگیرند. البته که قدرت ورامینی‌ها آن‌قدر بود که برای تیم مشهد دردسرساز شود. با وجود این، می‌توان گفت بازگشت باشکوه پیام در ست سوم گرفتار حاشیه‌های ست چهارم شد.

132352.jpg

پیر و جوان علیه پیام!

ست چهارم با ورود دار و دسته حاشیه به سالن گلعباسی شهر ورامین به پایان رسید، جایی که در ست چهارم روی امتیاز 20 شهرداری ورامین شروعی بر حواشی بود؛ اما حاشیه‌های بازی فقط به حمله گروهی از منسوبان به باشگاه ورامین به بازیکنان پیام ختم نمی‌شد. در ابتدای بازی، گوینده سالن با تحریک هواداران و به کار بردن عباراتی چون «این آخرین بازی‌مون تو ورامینه. بعد می‌ریم تبریز‌.» و «آخر بازی وایسین که می‌خوایم جشن صعود به فینال بگیریم.‌» جو وحشتناک گلعباسی را علیه پیام ملتهب‌تر کرد. فحاشی بی‌پایان حاضران در سالن به شکلی بود که هیچ‌کدام از بازیکنان پیام از آن بی‌نصیب نماندند. فحاشی‌هایی که البته بیشترین حجم آن به جبار قوچان‌نژاد، سرمربی پیام، و محمد موسوی برمی‌گشت. گروهی از منصوبان باشگاه شهرداری ورامین هم به ادعای پیامی‌ها هنگام سرویس زدن بازیکنان در جایگاه مخصوص با الفاظ رکیک پیامی‌ها را تهدید می‌کردند. حمایت پیر و جوان ورامینی از تیمشان که در پایان بازی هم به شکل زشتی مشهود بود و حتی بعضی از خبرنگاران ورامینی به ادعای مشهدی‌ها همراه با پیر و جوان هواداران به بازیکنان پیام حمله‌ور شدند.

 

برف شادی، هدیه خطرناک ورامینی!

در ست سوم که ورامینی‌ها خودشان را برنده بازی می‌دیدند، در اقدامی عجیب و خارج از قوانین، تعدادی قوطی فلزی برف شادی ‌بین هواداران توزیع کردند، قوطی‌های فلزی‌ای که به‌مراتب از بطری‌های پلاستیکی آب معدنی که در ابتدای بازی از هواداران پیامی حاضر در سالن گرفته شد خطرناک‌تر بود. نکته جالب‌تر آن‌ بود که ورامینی‌ها پیش از پایان بازی برف شادی می‌زدند و جو سالن کاملا غیرحرفه‌ای و ترسناک شده بود.

 

شیرکوندها، نقش اول جنجال گلعباسی

شیرکوند، بازیکن قدیمی و کهنه‌کار شهرداری ورامین، یکی از عوامل اصلی حاشیه‌های بازی دیروز بود. ‌وقتی بازی به پایان رسید، به سمت محمد موسوی که با داور بازی صحبت می‌کرد حمله‌ور شد و حواشی ورود تماشاگران به زمین از همین حرکت تحریک‌آمیز شیرکوند آغاز شد، حتی این بازیکن باتجربه در پایان بازی برای آن‌که حواشی را متوجه پیامی‌ها کند میکروفون سالن را به دست گرفت و با هواداران صحبت کرد. او گفت: «این مشهدی‌ها هستند که می‌خواهند با اعتراضشان ما را تحریک کنند. وارد بازی آن‌ها نشوید.» ! اما نکته جالب‌ توجه آن است که برادر شیرکوند هم به عنوان مسئول سالن گلعباسی شهر ورامین در اتفاقات روز گذشته بی‌تأثیر نبود. شیرکوند، مسئول سالن، از همان ابتدای بازی بنا بر ادعای مدیر رسانه‌ای باشگاه پیام مشهد، با فحاشی زشت ‌به او علاقه‌مندی خود به ایجاد حاشیه را نشان داده بود. حتی وقتی یکی از هواداران حمله‌کننده به رختکن پیام از سوی نیروهای انتظامی بازداشت شد، شیرکوندها وساطت کردند تا این هوادار آزاد شود! تمامی این اتفاقات در نبود نیروهای حراست اداره‌کل ورزش و جوانان ورامین رقم خورد! در پایان این بازی هم اتوبوس باشگاه پیام از سوی نیروهای انتظامی تا محل هتل این تیم اسکورت شد. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی