کد خبر : 95429
/ 07:56

پوشیدنی هوشمند برای نجات جان آدمی

شرکت Flagship Graphene (پرچمداران گرافینی) در حال توسعه نازک‌ترین پوشیدنی‌‌های ممکن به شکل برچسب است و قصد دارد از آن‌ها به زودی رونمایی کند.

پوشیدنی هوشمند برای نجات جان آدمی

شهرآرا آنلاین -  در این محصولات قابلیت‌‌های بسیاری در زمینه ردیابی سلامتی تعبیه شده است و آن‌ها می‌توانند حتی میزان تابش اشعه‌ فرابنفش به بدن را تخمین بزنند. بدین ترتیب این پوشیدنی نازک، تلفن‌همراه را به ابزاری برای نجات جان آدمی بدل می‌کند.

این پوشیدنی نازک در واقع یک پچ بدون رنگ است که روی پوست بازو می‌چسبد و از این طریق می‌تواند اطلاعات مورد نیاز را به دست آورد. این پچ به تلفن هوشمند متصل می‌شود و کاربر بدین شکل می‌تواند بر اطلاعات سلامتی خود نظارت کند.

این پوشیدنی می‌تواند ضربان قلب، میزان کم آبی بدن، نرخ تنفس، میزان اشباع اکسیژن موجود و دمای بدن را بررسی کند. بدین شکل کاربر صرف‌نظر از فعالیت بدنی و تمرینی خود می‌تواند اطلاعات کاملی از شرایط بدنی خود داشته باشد.

به‌این ترتیب کاربر می‌تواند در مواقع موردنیاز آب بنوشد، فشار تمرینات خود را بالا یا پایین ببرد و بازدهی فعالیت بدنی خود را افزایش دهد. علاوه بر این می‌توان از همین پوشیدنی نازک برای فعالیت‌‌های مختلفی استفاده کرد. برای مثال کوهنوردان در ارتفاع بالا می‌توانند میزان اکسیژن موجود را بررسی کنند و شرایط را تحت کنترل خود قرار دهند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی