کد خبر : 95505
/ 06:57
اضهارات مدیر خوشنام انتشارات امام(ره) مشهد از استاد مطرح ارتباطات

طبع لطیف برای حل اختلافات

اولین مرتبه ای که یکدیگر را دیده اند، ٣۵،٣٠سال پیش بوده است. از همان زمان هم اغلب دیدار های دکتر هادی خانیکی و حاج رضا رجب زاده، مدیر خوش نام انتشارات امام(ره)، در این کتاب‌فروشی بوده است.

طبع لطیف برای حل اختلافات

شهرآرا آنلاین - اولین مرتبه ای که یکدیگر را دیده اند، ٣۵،٣٠سال پیش بوده است. از همان زمان هم اغلب دیدار های دکتر هادی خانیکی و حاج رضا رجب زاده، مدیر خوش نام انتشارات امام(ره)، در این کتاب‌فروشی بوده است. درواقع دکتر خانیکی هر موقع که به مشهد می آید، برای پابوسی امام هشتم(ع) و دست بوسی مادر و رفتن به انتشارات امام است که آن را از سر علاقه اش به مطالعه برای سر زدن انتخاب کرده است.

حاج آقای رجب زاده مجذوب ثبات شخصیتِ -به قول خودش- هادی آقا شده است و این را مهم ترین ویژگی او برمی شمارد: چه زمانی که فعالیت های روزنامه نگاری و چه زمانی که فعالیت سیاسی می کرد و حتی تا قبول مسئولیت در دولت، پیش رفت، از این ثبات برخوردار بود.

مدیر انتشارات امام فرصت خوبی داشته است در این چند ده سالی که ماهی یک بار دکتر خانیکی را می بیند، از او شناخت به دست آورد: اعتدال یکی از ویژگی های بارز اوست. از همان اول انقلاب روی حساب وکتاب حرف می زد و اگر قضاوتی بود یا درباره شخصی صحبتی می شد، همواره انصاف و اعتدال را سرلوحه خود قرار می داد و هنوز هم همین طور است.

این کتاب فروش باسابقه که بسیاری از مشهدی ها کتاب خوان شدنشان را مدیون او و کتاب فروشی اش هستند، ادامه می‌دهد: افرادی که در انتشاراتی با هادی آقا مواجه می شوند، چون او را می شناسند، با او وارد مباحثه می شوند، حتی اگر از نظر سیاسی با آن ها زاویه داشته باشد، بازهم از صراط انصاف و اعتدال خارج نمی شود. به ویژه در دوره ریاست جمهوری آقای خاتمی که هادی آقا در دولت هم آمدوشدی داشت، بحث ها پررنگ‌تر بود ولی همیشه باحوصله بود و باانصاف بحث می کرد.

دکتر خانیکی، در مجامع عمومی و در مواجهه با عامه مردم، خوش برخورد و صبور بوده و این رفتار را بر خانواده و دوستانش نیز روا داشته است. موضوعی که از عوامل علاقه مندی حاج آقا رجب زاده به اوست: او به خانواده و دوستانش خیلی وفادار است، تاجایی که می تواند از دوستان و آشنایانش دلجویی می کند و اگر برایشان گیروگرفتاری پیش آید، تا حد امکان درصدد رفع آن برمی آید.

صحبت های رجب زاده حاکی از آن است که طبع و روحیه لطیف دکتر هادی خانیکی به عنوان یک فعال سیاسی و مدنی که در دانشگاه هم تدریس می کند، کارآیی های اجتماعی فراوانی دارد. او به خوبی می تواند افرادی با اختلاف نظر و سلیقه را کنار هم بنشاند و نظرشان را به هم نزدیک کند. از این روحیه می توان برای حل اختلافات بهره برد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی