کد خبر : 95564
/ 07:58

واردات آیفون باید ممنوع شود

«امیر خوراکیان» معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی، اقدامات اخیر اپل مبنی بر حذف استارت‌آپ‌ها از اپ استور را بی‌شک به خاطر تحریم‌ها دانست و آن را یک ظلم علیه منافع مردم قلمداد کرد.

واردات آیفون باید ممنوع شود

شهرآرا آنلاین - «امیر خوراکیان» معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی، اقدامات اخیر اپل مبنی بر حذف استارت‌آپ‌ها از اپ استور را بی‌شک به خاطر تحریم‌ها دانست و آن را یک ظلم علیه منافع مردم قلمداد کرد. او ضمن اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۲میلیارد دلار سال گذشته کسب و کارها روی گوشی‌های آیفون، این سرمایه‌گذاری‌ها را با توجه به اقدامات اپل علیه ایران خطرناک دانست: «چندان درست نیست که بگوییم اپل این‌کار را با همه کشورها کرده و صرفا به ما مربوط نیست. باید اقدامی اساسی در برابر این‌کارها انجام داد؛ اقدامی همچون ممنوعیت واردات آیفون.»

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی در گفت‌وگوی تفصیلی خود با باشگاه خبرنگاران جوان گفته است با اینکه افرادی در کشور مصاحبه می‌کنند و این اقدام اپل را صرفا علیه ایران نمی‌دانند ولی کاربران ایرانی در حین مکاتبه با اپل، متوجه شدند که موضوع اصلی تحریم‌هاست: «باید یک تصمیم جدی گرفته شود. باید یک هماهنگی جدی به وجود بیاید و اینکه یک نفر مصاحبه کند و بگوید این مخصوص ایران نبوده و در جا‌های دیگر هم اعمال شده است، تا این مقدار سطحی‌نگری درست نیست. در حالی که خود اپل در پاسخ مکاتبه کاربران ایرانی به‌طور رسمی گفته است به‌دلیل تحریم این کار را کردم، من الان تصویر آن را هم دارم. معنایی ندارد که ما بگوییم فقط مربوط به ایران نیست و بخواهیم ذهن را منحرف کنیم. نباید این‌گونه برخورد کنیم. باید نسبت به سرمایه‌های ملی نسبت به استقلال و غرور ملی احساس مسئولیت کنیم و یک تصمیم جدی در این رابطه بگیریم.»

خوراکیان می‌گوید اگر تصمیمات حوزه ICT روی دوش او بود، یکی از اقدامات پیشگیرانه‌ای که انجام می‌داد، ممنوع‌کردن واردات آیفون بود.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی