کد خبر : 95642
/ 10:00

صعود مهمان در امنیت کامل

شهرداری ورامین در حالی جواز حضور در فینال را گرفت که بر خلاف بازی رفت ، نیروی انتظامی برای تامین امنیت مسابقه سنگ تمام گذاشت

صعود مهمان در امنیت کامل

 

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان - دومین نبرد پیام خراسان و شهرداری ورامین در نیمه‌نهایی لیگ برتر والیبال، این بار با طعم میزبانی مشهد، دستاوردی برای نماینده استان نداشت و دست آخر، این ورامینی‌ها بودند که فینالیست شدند. شاگردان رحمان محمدی‌راد که در بازی رفت که با حواشی عجیب و غریبی رو‌به‌رو بود توانسته بودند پیام مشهد را ناک‌اوت کنند، در دیدار برگشت هم با ‌اینکه تصور می‌شد میزبانی مشهد کمی آن‌ها را اذیت کند و کار سختی برای فینالیست شدن داشته باشند، توانستند در 3 ست پیاپی و با نتایج 25 بر 20، 25 بر 22 و بالاخره 25 بر 21 برنده بازی باشند و به فینال این دوره از مسابقات صعود کنند. در سوی دیگر جدول نیمه‌نهایی هم سایپایی‌ها که در بازی اول کاله را در آمل 3 بر 1 برده بودند، با پیروزی 3 بر 0 در تهران کار صعود را یک‌سره کردند. اما صعود ورامین به فینال و در مقابل بازماندن شاگردان جبار قوچان‌نژاد از فینال علل متعددی داشت که در این حاشیه‌نگاری به‌جا‌مانده از بازی دیروز به آن می‌پردازیم.

 

زر، زور، برنامه و حمایت!

پیام خراسان در دقیقه 1+90 با تلاش فراوان جبار قوچان‌نژاد، سرمربی نام‌آشنایش، برای والیبال استان تشکیل شد و با حمایت شهرداری مشهد و مالکیت باشگاه پیام خراسان، توانست در لیگ برتر فصل جاری حاضر باشد، اتفاقی که البته دشواری‌های خود‌ را ‌به همراه داشت: تشکیل دیر‌هنگام تیم پای مسابقات یعنی ناهماهنگی چند‌هفته‌ای بازیکنان، نبود بازیکن برای جذب در بازار نقل و انتقالات و بسیاری از مشکلات اداری و زیر‌ساختی دیگر. با وجود این، در طرف مقابل شهرداری ورامین که به عنوان اولین تیم چند ماه قبل از شروع تیم تمریناتش را شروع کرده بود و شاه‌ماهی‌هایش را از بازار نقل و انتقالات بر اساس سلیقه و نظر سرمربی‌اش رحمان محمدی‌راد به تور انداخته بود، توانست از همان ابتدا در قواره یک مدعی جدی برای قهرمانی باشد. پول شهرداری ورامین، زور تاکتیکی و فنی و البته برنامه‌ریزی و حمایت همه‌جانبه تمامی مسئولان برای حمایت از شهرداری ورامین سبب شد ‌این تیم برای پیروزی بر پیام در هر‌دو دیدار مرحله نیمه‌نهایی ارجحیت داشته باشد.

 

ورامین، شهر حاشیه‌های بی‌پایان

ورامین از گذشته شهری پرحاشیه برای ورزش بوده است. تیم ورزشی‌ای به ورامین نرفته که مورد لطف و فحاشی هواداران ورامینی و حواشی دامن‌گیر آن‌ها قرار نگرفته باشد. دیدار رفت پیام و شهرداری در ورامین در نیمه‌نهایی و پیش‌تر بازی برگشت 2 تیم در مرحله گروهی شاهد این مدعاست، جایی که هواداران ورامینی به اتوبوس پیام حمله کردند و با فحاشی‌های تمام‌نشدنی‌شان به جبار قوچان‌نژاد و سید محمد موسوی، عنان کار را از دست مشهدی‌ها ربودند. با وجود این، ماجرای حمایت همیشگی فدراسیون‌های ورزشی از ورامینی‌ها و عدم برخورد جدی و قاطع با آن‌ها همیشه علامت سؤال بوده است.

 

دست‌ پشت پرده و حمایت مسئولانی!

رأی کمیته انضباطی برای بازی رفت پیام و شهرداری ورامین عجیب بود. محرومیت موسوی از یک بازی و تنها 5 میلیون تومان جریمه برای باشگاه ورامین و آن همه فحاشی و حمله برنامه‌ریزی‌شده به بازیکنان، حکمی که به رغم حضور مدیرکل اسبق ورزش و جوانان خراسان رضوی در رأس فدراسیون والیبال و سازمان لیگ بسیار عجیب به نظر می‌رسد. شنیده‌ها حاکی از دستورهای پشت پرده به مسئولان ورزش والیبال برای حمایت از ورامین است. گفته می‌شود یکی از نمایندگان ورامینی که در یکی از نهادهای بالادستی سیاسی فعالیت می‌کند، طی تماسی، از مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون والیبال خواسته است ضمن حمایت از تیم شهرش، مراقب اتفاقات بازی برگشت و ناهنجاری احتمالی هواداران مشهدی باشند! حتی استفاده از ویدئو چک در دیدار روز گذشته، آن هم در شرایطی که در بازی رفت خبری از ویدئو چک نبود، از علامت سؤال‌های بزرگی است که نشان از نفوذ ورامینی‌ها در فدراسیون دارد.

 

سنگ تمام امنیتی

دیدار برگشت روز گذشته در حالی برگزار شد که واقعیت موجود در سالن مهران و واقعیت بازی یکشنبه گذشته در سالن گلعباسی ورامین زمین تا آسمان با هم تفاوت داشت. در بازی یکشنبه در ورامین تعداد بسیار اندکی نیروی انتظامی در نبود نیروهای حراست اداره‌کل ورزش و جوانان ورامین در سالن حضور داشتند که تصاویر نشان می‌داد همان‌ها هم ‌هنگام ورود تماشاچیان به زمین و درگیری با بازیکنان پیام مشهد، دست‌به‌جیب ایستاده بودند و فقط نظاره‌گر بودند اما در دیدار روز گذشته مشهد، شمار زیاد نیروهای برقراری نظم و امنیت شرایط را برای برگزاری یک بازی ایده آل فراهم کرده بودند . حتی جالب است که در ابتدای بازی هم از لیدر تیم پیام مشهد تعهد گرفتند تا مبادا در طول بازی کاری انجام دهد که هواداران علیه تیم ورامین تحریک شوند.

 

ستاره‌های پرحاشیه میهمان

در طول بازی، 2 بازیکن نام‌آشنای ورامینی به‌دفعات تماشاگران را تحریک کردند. پوریا فیاضی بعد از هر امتیازی که برای تیمش دشت می‌کرد با شادی‌های نامتعارف تماشاگران را تحریک کرد که البته بعد از کارت زردی که شاهمیری، داور دیدار، به او داد، بازی را کمی آرام‌تر دنبال کرد اما با وجود این، تا پایان بازی سوژه اصلی هواداران مشهدی بود. همچنین ترکاشوند، لیبروی کهنه‌کار ورامین که در این دیدار به صلاحدید سرمربی کاملا نیمکت‌نشین بود، به علت اتفاقات بازی یکشنبه سالن گلعباسی ورامین به‌شدت مورد توجه هواداران پیام بود.

 

قوچان‌نژاد: حکم فدراسیون آسیب روانی بزرگی به ما زد

سرمربی تیم والیبال پیام خراسان پس از شکست تیمش مقابل شهرداری ورامین در بازی انتقامی مشهد گفت: ورامین تیمی فوق‌العاده قدرتمند است، تیمی است که چهارده پانزده بازیکن یکسان دارد. ما ارزش کار ورامین را اصلا پایین نمی‌آوریم. وی افزود: ما جز بازی اول دور رفت دور گروهی که در اینجا با ورامین در آرامش بازی کردیم، هر 3 بازی دیگر را با حاشیه دنبال کردیم. در 2 بازی که آنجا بودیم خیلی اذیت شدیم و دیروز هم روی یک گزارش ناجوانمردانه ناظر بازی در ورامین سید محمد موسوی را از دست دادیم! جبار قوچان‌نژاد تصریح کرد: حکم فدراسیون خیلی آسیب روانی بزرگی به تیم ما زد. دیروز هم دیدید با وجود اینکه پایاپای بازی می‌کردیم اما باز خودمان نبودیم. اضطراب و هیجان تیم خیلی زیاد بود. سعی کردیم این اضطراب را مدیریت کنیم اما نتوانستیم. سرمربی پیام مشهد یادآور شد: حاشیه‌های بازی روز گذشته از دست ما هم خارج بود. بازی ورامین، تعدادی تماشاچی برده بودیم و خب، این افراد همه‌چیز را آنجا دیده بودند و در فضای مجازی، خودشان را آماده کرده بودند و تحریک‌شده به سالن آمدند. قوچان‌نژاد در پاسخ به این سؤال که آیا روز قبل از بازی برای تمرین شهرداری ورامین در سالن مهران مشکلی به وجود آمده است اظهار کرد: برای آن‌ها؟! برای ما مشکل به وجود آمد و ما در شهر خودمان مظلوم واقع شدیم. روز قبل بازی، ما در حضور چهل پنجاه نفر از هوادارانمان تمرینمان تمام شد و مشغول سرد کردن بودیم که دویست سیصد مأمور نیروی انتظامی آمدند و گفتند باید از سالن برویم تا تیم حریف برای تمرین بیاید! من به آن‌ها گفتم هر چیزی قاعده‌ای دارد و بازیکنان من مشغول سرد کردن خودشان هستند و بعد می‌رویم. آن‌ها همه تماشاگران را از سالن بیرون کردند و بعد از اینکه ما رفتیم، تیم ورامین آمد و 2 ساعت کامل تمرین کرد و نیروی انتظامی نگذاشت احدی به سالن نزدیک شود!

 

رده‌بندی در تبریز برگزار می‌شود؟

بر اساس اعلام سازمان لیگ امسال برخلاف سال‌های قبل که 2 تیم بازنده نیمه‌نهایی بر سر سومی مشترک توافق می‌کردند، قرار است بازی رده‌بندی برگزار شود، دیداری که به همراه بازی فینال بناست در تبریز برگزار شود. کاله آمل و پیام مشهد 2 تیم بازنده 2 نیمه‌نهایی هستند که باید در این مرحله با هم رو‌به‌رو شوند اما باید دید آیا 2 تیم برای یک‌سومی مشترک به توافق می‌رسند یا بنا به خواسته فدراسیون رده‌بندی برگزار می‌شود. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی