کد خبر : 95659
/ 10:46

مشارکت «ایمیدرو» در طرح انتقال آب

استاندار خراسان رضوی دیروز در دیدار رئیس هیئت عامل ایمیدرو و مدیران عامل شرکت‌های زیرمجموعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خواستار مشارکت شرکت‌های معدنی و فولادی در اجرای طرح انتقال آب دریای عمان به شرق کشور شد.

مشارکت «ایمیدرو» در طرح انتقال آب

شهرآرا آنلاین - به دنبال پیشنهاد علیرضا رزم حسینی، مقرر شد حداکثر طی ٢ ماه تکلیف نحوه مشارکت شرکت‌های زیرمجموعه ایمیدرو در اجرای طرح انتقال آب دریای عمان به شرق کشور روشن شود.

وی در ادامه این دیدار با بیان اینکه مهاجرت از روستا به شهر رو به افزایش است ادامه داد: حاشیه شهر مشهد با یک میلیون و ٢٠٠ هزار نفر جمعیت، تابلوی شفافی است که آثار سوء بی‌توجهی به آمایش سرزمینی و توسعه اقتصادی در روستاها را نشان می‌دهد.

رزم حسینی با بیان اینکه شرکت‌های توسعه‌گرا می‌توانند در امر توسعه اقتصادی روستاها نقش‌آفرینی کنند افزود: با اجرای الگوی مثلث توسعه اقتصادی، تلاش خواهیم کرد در درازمدت، ضمن توقف مهاجرت از روستاها به شهرها، زمینه بازگشت مردم به مناطق روستایی فراهم شود.

رئیس هیئت عامل سازمان ایمیدرو هم گفت: شرکت‌های زیرمجموعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود، آمادگی همکاری در اجرای مدل توسعه اقتصادی هستند.

خداداد غریب‌پور افزود: هلدینگ ایمیدرو به عنوان نهادی توسعه‌گرا، حتما در مسیر توانمندسازی جوامع محلی و اجرای مدل توسعه اقتصادی در خراسان رضوی پیشگام خواهد شد. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی