کد خبر : 95750
/ 06:36

ضرورت تصویب لایحه حمایت از جنگلبانان

محیــــط‌بانان و جنگلبانان شاید از مظلوم‌ترین اقشار کشور باشند، افرادی که طبق اعلام معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، همانند نیروهای مسلح محسوب نمی‌شوند

ضرورت تصویب لایحه حمایت از جنگلبانان

شهرآرا آنلاین - محیــــط‌بانان و جنگلبانان شاید از مظلوم‌ترین اقشار کشور باشند، افرادی که طبق اعلام معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، همانند نیروهای مسلح محسوب نمی‌شوند و در صورتی که حادثه‌ای برایشان پیش بیاید یا در حین مأموریت فوت شوند، شهید به حساب نمی‌آیند. با این حال، گویا لایحه حمایت از آن‌ها به‌زودی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح و به رأی گذاشته می‌شود. امید است نمایندگان مجلس در تصویب این لایحه همکاری لازم را انجام دهند. خلیل آقایی در گردهمایی ملی همیاران طبیعت، تصویب لایحه حمایت از محیط‌‌بانان و جنــگلبانان را ضرورت امروز کشور برای دفاع از منابع طبیعی و سرمایه‌های ملی دانست و گفت که این لایحه در حمایت از همیاران طبیعت نیز قابل استفاده است و می‌تواند زمینه پاسخ‌گویی سازمان جنگل‌ها در قبال فعالیت‌های این گروه‌ها را فراهم آورد. او همچنین با بیان اینکه مشارکت مردم در حفاظت و صیانت از منابع طبیعی را باید حفظ کرد و توسعه داد‌ افزود: هم‌اکنون کمک و مشارکت مردم و بهره‌برداران در عرصه‌های منابع‌ طبیعی بیش از اقدامات سازمان جنگل‌ها مؤثر است و آن‌ها در این زمینه از ما جلوتر‌ند.

به گزارش ایرنا، آقایی در ادامه گفت که سازمان‌دهی تشکل و تعاونی‌های جوامع محلی برای اجرای پروژه‌ها و مباحث حفاظت از عرصه‌های طبیعی از جمله راهکارهایی است که شیوه‌نامه آن به استان‌ها ابلاغ شده است. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی