کد خبر : 95775
/ 07:18

خودتان را تحویل بگیرید

برای استقبال از سال جدید کمی هم به فکر خانه تکانی دلتان باشید

خودتان را تحویل بگیرید

شهرآرا آنلاین - معصومه متین نژاد| حتم دارم این روزها حسابی سرتان شلوغ است، بشور و بساب و بپز. از وسایلی که یک سالی است درون گنجه خاک می خورد تا درز و د ورز مبلمان ها هیچ چیز نباید از چشم بیفتد. انگار تا دعای تحویل سال را نخوانند سوت پایان مسابقه بشور و بساب زده نمی شود، آن قدر که دیگر رمقی برای استقبال از سال جدید برای کسی نمی ماند.

هرچند آقایان هم تا اندازه ای دست به کمک هستند، بار اصلی مسئولیت خانه تکانی آخرسالی فقط و فقط به دوش خود شما خانم هاست. بنابراین، جدا از برنامه ریزی ای که برای این کار باید انجام بدهید تا از حجم صدمات اسکلتی عضلانی معمول این روزهای سال بکاهید، لازم است قدری هم به سلامت روحی خودتان توجه کنید، به ویژه وقتی زحماتتان از سوی دیگران کمتر به چشم می آید و دلتان از این بابت بیشتر می گیرد.

منظورم این است که لابه لای کارهایی که انجام می دهید و به هیچ وجه نمی توانید بی خیالشان شوید، قدری هم برای خودتان وقت بگذارید تا به جز تمیزی خانه، خستگی هایتان را هم به سال جدید منتقل نکنید. در ادامه برایتان چند پیشنهاد ساده اما دلچسب دارم که می توانید بنا به سلیقه خودتان، چندتایی را انتخاب کنید و با عمل به آن ها خستگی تمام این مدت را از تنتان بزدایید. یادتان باشید خستگی روحی هم جوار افسردگی است و اگر دست کمش بگیرید، کم کم بزرگ می شود و شما را از پا درمی آورد.

 

گل و هدیه خاص

گرفتن گل از دست کسی که دوستش داریم برای ما خانم‌ها طعم دیگری دارد، اما گاهی لازم است که خودمان به خودمان گل بدهیم تا بدانیم که تا چه‌اندازه برای خودمان عزیز هستیم. پس شال و کلاه کنید و بروید گل‌فروشی و چند شاخه گل برای خودتان بخرید و آن را در یک گلدان در جایی که بیشترین دید را دارد بگذارید. پیشنهاد می‌کنیم کنارش یک کادو کوچک مانند عطر و ادکلن، شیرینی و شکلات یا یک شیء دکوری بخرید و آن به خودتان کادو بدهید. 

 

دورهمی با دوستان

هیچ‌چیز به اندازه یک دورهمی دوستانه نمی‌تواند آدرنالین خون زن‌ها را افزایش دهد. پس خیلی سریع دست‌ به کار شوید و به چهارپنج تا از دوستان جورتان زنگ بزنید و قراری بگذارید. این قرار می‌تواند در منزل یکی از شما یا در جای دیگری مانند پارک، کافی‌شاپ یا یک رستوران باشد. سعی کنید تمام مدتی را که دور هم هستید، به شوخی و خنده بگذرانید و هرچه درونتان، شما را اذیت می‌کند دور بریزید. 

 

کافه کتاب و سینما

اگر با کتاب بیش از هر چیز دیگری حال می‌کنید و دوست دارید به‌جای خودتان فرد دیگری هم از شما پذیرایی کند، بهتر است رفتن به یک کافه‌کتاب را با یک دوست فرهنگی انتخاب کنید؛ آن هم همراه با خوردن یک فنجان از نوشیدنی موردعلاقه‌تان در این مکان. اگر هم اهل فیلم‌دیدن هستید با یک دوست پایه که او هم حس و حال خودتان را دارد، راهی سینما شوید. پیشنهاد ما برای اینکه لحظات شاد و مفرحی داشته باشیدانتخاب یک فیلم کمدی است. 

 

بازارگردی و خرید 

بازارگردی حتی بدون خریدکردن هم از آن فانتزی‌های زنانه است. ولی ما پیشنهاد می‌کنیم حتما برای خودتان خرید کنید. لطفا این یک نوبت را بی‌خیال بچه و شوهر و خواهرزاده و برادرزاده شوید. این بازارگردی فقط به‌خاطر دل شماست، پس کسی غیر شما هم نباید از آن سود ببرد. سعی کنید چیزی را که مدت‌ها دوست داشته‌ و خریدش را به‌هزار‌و‌یک دلیل به تعویق انداخته‌اید برای خودتان بخرید. 

 

موسیقی و نوشیدنی 

آماده یک میهمانی یک‌نفره و خانمانه شوید. سری به وسایلی که درون ویترین چیده‌اید، بزنید و یک دست چای‌خوری انتخاب کنید. بعد به‌سراغ گنجه آشپزخانه‌تان بروید و باحال‌ترین دم‌نوش، قهوه یا نسکافه‌ای را که در خانه دارید، درست کنید. حالا یکی از بهترین لباس‌هایی را که دارید، بپوشید؛ درست مثل وقتی که قرار است برایتان میهمان بیاید. بعد هم موسیقی دلخواهتان را بگذارید و همراه با نوشیدنی در خیالتان اوج بگیرید. 

 

گردش و استخر 

مکان‌های تفریحی یا ورزشی زیادی داخل شهرمان داریم که می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و دست‌کم نیم‌روزی را درست مانند نوجوانی‌تان خوش بگذرانید. تنها‌رفتن به چنین مکان‌هایی جذاب نیست؛ بنابراین بهتر است یک دوست پایه و ترجیحا دبیرستانی را هم همراه خودتان ببرید. درضمن، در تمام مدتی که آنجا هستید، مدام به خودتان یادآور شوید که چرا در آن لحظه در آنجا هستید. 

 

غذا و دسر ویژه 

اگر از آشپزی‌کردن دلخور نیستید، یک غذا یا دسر ویژه انتخاب و آن را برای خودتان آماده کنید. همیشه که نباید برای بقیه کف‌گیر و ملاقه دست بگیرید. بعد از آماده‌شدن غذا یا دسرتان، آن را به بهترین نحو تزیین و به خودتان پیشکش کنید. قول می‌دهم از خوردنش لذت ببرید و حال خوبی پیدا کنید. فقط یک پیشنهاد؛ آن را با تشریفات کامل درست مانند میهمانی‌های رسمی برای خودتان سرو کنید. 

 

هنر و دل مشغولی

دل‌مشغولی به کاری که دوستش داریم بیش از هر گردش و تفریح و لذتی دلچسب است. پس قدری با خودتان خلوت کنید و با کاغذ و قلم، بوم و قلم‌مو، آلات موسیقی، دوربین عکاسی، میل‌بافتنی و‌...، خلاصه هرچیزی که ابزار خلق هنرتان است، مشغول شوید. یادتان باشد که به نیت خودتان آن را دست بگیرید و در پایان کار هم آن را فقط به خودتان پیشکش کنید، چون شما تنها کسی هستید که لیاقت دریافت آن را دارید..

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی