کد خبر : 95790
/ 07:34
ابهام در برگزاری رده‌بندی لیگ برتر والیبال

پیام مشهد در انتظار رأی نهایی فدراسیون

دو تیم پیام خراسان و کاله آمل باید در رده‌بندی پلی‌آف لیگ برتر والیبال به‌مصاف هم بروند؛ دیداری که برگزاری‌اش در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

پیام مشهد در انتظار رأی نهایی فدراسیون

شهرآرا آنلاین - نادر نوروزی - دو تیم پیام خراسان و کاله آمل باید در رده‌بندی پلی‌آف لیگ برتر والیبال به‌مصاف هم بروند؛ دیداری که برگزاری‌اش در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. لیگ برتر والیبال به روز‌های پایانی خود رسیده و طبق اعلام قبلی فدراسیون والیبال در همین هفته باید دیدار فینال بین 2 تیم سایپا و شهرداری ورامین و همچنین دیدار رده‌بندی برای کسب جایگاه سوم و چهارم بین 2 تیم پیام خراسان و کاله آمل برگزار شود. همه این‌ها درحالی است که سازمان لیگ فدراسیون والیبال هنوز تاریخ برگزاری هیچ‌کدام از دیدار‌ها را به‌صورت رسمی اعلام نکرده و درحالی‌که بنا بود تبریز میزبان این دیدار‌ها باشد، به‌یک‌باره تهران را میزبان دیدار‌های پایانی لیگ برتر والیبال اعلام کرده و باشگاه‌های پیام، سایپا و کاله به این موضوع اعتراض کرده‌اند.

 

جایگاه سوم بدون هیچ امتیازی

برگزاری دیدار رده‌بندی در دوره‌های گذشته لیگ برتر والیبال برای هیچ‌کدام از تیم‌ها جذابیت چندانی نداشته و معمولا طرفین با موافقت فدراسیون برای کسب جایگاه سوم مشترک بدون برگزاری بازی توافق می‌کنند. البته دلیل اصلی این موضوع نداشتن امتیازخاص این جایگاه است؛ یعنی برخلاف لیگ‌های سایر کشور‌ها تیم سوم از جایزه خاصی یا کسب سهمیه مسابقات بین‌المللی برخوردار نمی‌شود و طبیعتا در چنین‌شرایطی انگیزه برای رقابت کاهش می‌یابد. علاوه بر این موضوع، در شرایط اقتصادی فعلی سفر دوباره تیم‌ها و اسکان هزینه‌های زیادی را بر باشگاه‌ها تحمیل می‌کند. اما امسال فدراسیون والیبال عزم زیادی برای برگزاری دیدار رده‌بندی دارد و 2 باشگاه پیام و کاله را تشویق به حضور در رده‌بندی کرده است؛ ولی این 2 باشگاه هنوز موضع رسمی خود را اعلام نکردند، البته مشخص‌نبودن شهر میزبان و تاریخ برگزاری مسابقه هم در این امر تأثیرگذار است.

 

پیام بی‌تفاوت نسبت به تصمیم فدراسیون

حذف پیام از دور رقابت‌ها و حواشی دیدار رفت‌وبرگشت پلی‌آف در ورامین و مشهد، پیامی‌ها را نسبت به تصمیمات فدراسیون و ادامه لیگ بی‌تفاوت کرده است، زیرا درحالی‌که انتظار می‌رفت کمیته انضباطی بررسی دقیق‌تری نسبت به برگزاری دیدار‌های پلی‌آف داشته باشد، با حکم سریع خود درخصوص سیدمحمد موسوی، ستاره پیام، به این باشگاه و هواداران این تیم ضربه زد. علاوه بر همه این‌ها جبار قوچان‌نژاد، سرمربی پیام، از آمادگی تیمش برای دیدار رده‌بندی خبر می‌دهد؛ اما برگزاری این دیدار را ایجاد هزینه و صرف‌زمان برای باشگاه‌ها می‌داند که در پایان فرق چندانی در جایگاه آن‌ها ندارد. همچنین در طرف دیگر بهروز عطایی، سرمربی کاله و تیم ملی جوانان، دیدگاه مشابهی با جبار قوچان‌نژاد دارد و برگزاری دیدار رده‌بندی را ضروری نمی‌داند؛ البته هر 2 سرمربی نسبت به میزبانی تهران اعتراض کرده‌اند، زیرا برگزاری این دیدار در تهران را به سود باشگاه شهرداری ورامین می‌دانند، موضوعی که شائبه تبانی و نگاه نابرابر فدراسیون به تیم‌ها را بیشتر کرده است.  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی