کد خبر : 95868
/ 01:16
صبح امروز رئیس جمهور عازم بغداد شد

فصل نوین همکاری‌های ایران با کشورهای منطقه

صبح امروز دوشنبه رئیس جمهور در صدر یک هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی برای یک سفر سه روزه عازم بغداد شد. اندکی پس از فرود در فرودگاه بین المللی بغداد؛ وی به زیارت حرم امام موسی بن جعفر و امام محمدجواد علیهم السلام مشرف شد.

فصل نوین همکاری‌های ایران با کشورهای منطقه

شهرآرا آنلاین - بهروز ریاضی | حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری‌اسلامی‌ایران روز دوشنبه در کاخ قصر السلام بغداد مورد استقبال رسمی برهم صالح رئیس جمهوری عراق قرار گرفت. 

در این مراسم پس از نواخته شدن سرود ملی دو کشور، روحانی و برهم صالح از یگان تشریفات سان دیده و سپس هیئت‌های عالیرتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند.

پس از اجرای تشریفات، روسای جمهور دو کشور به همراه هیئت های عالی‌رتبه دو کشور درباره توسعه، تعمیق و تحکیم همه جانبه مناسبات و همکاریهای تهران - بغداد گفتگو کردند.

گفتنی است این سفر به سرعت در صفحه نخست سایت ها و وبگاه های خبری روز دنیا منعکس گردید. الجزیره و میدل ایست مانیتور به گسترش روابط تجاری و انعقاد تفاهم نامه های همکاری اشاره کردند. دویچه وله و آسوشیتد پرس نیز، به تحکیم روابط تهران - بغداد تحت فشارهای شدید واشنگتن اشاره کردند. همچنین وبگاه لبنانی العهد به مقایسه سفر رئیس جمهور ایران و آمریکا پرداخت و افزود: ترامپ در شب و تاریکی به بغداد آمد و با دلهره و ترس خاک عراق را ترک کرد اما روحانی با استقبال گرم مقامات بلندپایه عراقی در روز روشن سفر کرد.

شب گذشته  وزیر امور خارجه کشورمان، در جمع خبرنگاران افزود: سفر دکتر روحانی به عراق، سفری تاریخی و فرصتی نیکو برای رسیدن به تفاهم های جدی میان دو کشور است. وی همچنین در گفتگویی تلویزیونی با شبکه الفرات عراق تاکید داشت:  سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران از تمایلات واشنگتن پیروی نمی کند. برای مثال، آمریکایی ها با فشار بر بغداد به دنبال کاهش روابط این کشور با ایران هستند.

 

 

 

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی