کد خبر : 95886
/ 07:20
اظهارات رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر در نطق پیش از دستور شورا:

زمان تحول در پروژه‌های سرمایه‌گذاری فرا رسیده است

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد گفت: یک‌سال‌ونیم گذشته، بیشتر به موضوع اصلاح و اعتمادسازی برای حل مشکلات قبل و اصلاح روش‌ها و برنامه‌ریزی سپری شده است. اکنون زمان آن است که شاهد تحول در رویکرد پروژه‌های سرمایه‌گذاری باشیم.

زمان تحول در پروژه‌های سرمایه‌گذاری فرا رسیده است

شهرآرا آنلاین - به گزارش شهرآرا، احمد نوروزی روز گذشته در نطق پیش‌از دستور جلسه علنی شورای شهر، با اشاره‌به فعالیت نوزده‌ماهه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد، بیان کرد: در نخستین روزهای فعالیت شورای پنجم، نگران تأمین منابع حتی برای پرداخت حقوق کارکنان، حق‌الزحمه پیمانکاران بودیم اما امروز و در پایان سال، شاهد آمادگی شهرداری برای اجرای پروژه‌های بزرگ هستیم.

وی در ادامه با نگاهی به پروژه‌های تفریحی و تجاری مشهد افزود: در این دوره تلاش کردیم سمت و سوی پروژه‌های شهر از پروژه‌های تجاری و اقامتی در مرکز شهر به‌سمت پروژه‌هایی با نیاز‌سنجی شهر برود. در این راستا انتظار داریم بدنه شهرداری با تسهیل فرایند پروژه‌های سرمایه‌گذاری و همچنین تسهیل کار مردم، بسترساز رونق بیشتر شهر باشد.

به گفته رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد، با سیاست‌گذاری و رد برخی از تشریفات و واگذاری‌ها، می‌توان شفافیت را برای شهر به ارمغان آورد.نوروزی برگزاری بیش‌از ۵٠‌فراخوان برای پروژه‌های تفریحی، تجاری، پارکینگ و مجتمع‌های حمل‌و‌نقل‌محور و مسکونی را مصداقی از شفافیت در حوزه سرمایه‌گذاری دانست و افزود: در این ۵٠‌فراخوان حدود ٢۶٠٠‌میلیارد تومان پروژه معرفی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر این نکته که بُعد زیارتی مشهد رقیب ندارد، گفت: در حال حاضر زائران بعد‌از زیارت بلاتکلیف و سرگردان بازارها هستند و در این بین پول خود را صرف خرید کالای کم‌کیفیت چینی می‌کنند تا به‌عنوان سوغات متبرک مشهد به شهر و دیار خود ببرند.

وی بیان کرد: مشهد شهر امام‌رضا(ع) است؛ بنابراین باید برای خدمت بهتر و توسعه زیارت تلاش کنیم. یکی از این اقدامات تأمین زیرساخت‌های لازم برای ماندگاری بیشتر زائران در مشهد است. وقتی زائر در شهر مشهد نمی‌داند وقت خود را چگونه سپری کند، ماندگاری‌اش کاهش می‌یابد. در نقطه مقابل، کاهش زمان ماندگاری یعنی کاهش بازدهی سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در شهر.

وی گفت: در حوزه زیارت نباید فکر کنیم که چه چیزی می‌تواند رقیب زیارت شود. باید برای مکمل‌های زیارت و ایجاد جاذبه‌های بیشتر در شهر و جذب نسل جوان اقدام کنیم. علاوه‌بر‌آن باید تلاش کنیم افرادی را که در برنامه‌ریزی‌های اوقات فراغت خود، شهرها یا کشورهای دیگر را انتخاب می‌کنند، جذب کنیم و به نیازهای آن‌ها پاسخ دهیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد در ادامه با نگاهی گذرا به وضعیت ناهنجاری‌های اجتماعی و آمارهای این حوزه افزود: در‌میان آمارهای منتشر‌شده از شهری که پایتخت فرهنگ جهان اسلام در سال‌۲۰۱۷ معرفی شده، آماری از معضلات اجتماعی می‌بینیم که در خور و زیبنده این شهر نیست. نوروزی افزود: باید بپذیریم که بیکاری و معضلات اجتماعی که اکنون در مشهد شاهد آن هستیم، ناشی از ضعف مدیریت و ضعف برنامه‌ریزی ما بوده است؛ بنابراین نمی‌توان آن را به گردن دیگران انداخت.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی