کد خبر : 95890
/ 07:28
در مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه مطرح شد ؛

حقوق شهروندی موضوع جدی دستگاه قضا

مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه روز گذشته برگزار شد.

حقوق شهروندی موضوع جدی دستگاه قضا

شهرآرا آنلاین -  در این مراسم که با حضور چهره‌هایی همچون علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور، علی‌اکبر ناطق‌نوری برپا شد، حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی رئیس‌دفتر رهبر انقلاب، حکم ریاست قوه قضائیه را تسلیم حجت‌الاسلام سید‌ابراهیم رئیسی کرد.

رئیس جدید دستگاه قضا در این مراسم با اشاره‌به ضرورت اجرای عدالت گفت: اجرای عدالت باید به‌گونه‌ای باشد که هیچ‌کس در هیچ جایگاهی، حق دور‌زدن قانون را نداشته باشد.

وی افزود: در دوره سه‌ساله دوری از قوه قضائیه، چه در دوران آستان قدس و چه در دوران انتخابات ریاست‌جمهوری، فرصتی فراهم شد تا با مشکلات، تنگناها و مسائل مردم بیش از گذشته آشنا شوم و این آشنایی در این دوره سه‌ساله با مشکلات، تنگناها و آلام مردم ضرورت بیشتری داشت و تلاش می‌کنم از ظرفیت‌های قوه قضائیه در‌جهت کاهش آلام و مشکلات، احقاق حقوق مردم، اجرای عدالت و آنچه خواست مردم است، استفاده کنم.

رئیس دستگاه قضا با تأکید بر صیانت از آزادی‌های اجتماعی و حقوق مردم  ادامه داد: مسئله حقوق شهروندی از موضوعات جدی در دستگاه قضایی است.

رئیسی درباره مبارزه با فساد نیز گفت: مبارزه با فساد، خواست مردم است. من سال‌۷۴ در سازمان بازرسی بودم. پرونده اختلاس ۱۲۳‌میلیاردی آن زمان مطرح بود و بعد پرونده دیگری مطرح شد. اخیرا هم پرونده ٣هزار میلیاردی و... مطرح است. مبالغ متفاوت است ولی همه یک جنس هستند. این مسئله نشان می‌دهد ساختارها اشکال دارند. باید ساختارها اصلاح شوند. اصلاح قوانین و مقررات که دیگران از آن سوءاستفاده می‌کنند، ضروری است و دستگاه قضایی هم با برخورد عبرت‌آموز، آن را با قاطعیت دنبال می‌کند.

آیت‌ا... آملی‌لاریجانی، رئیس سابق قوه قضائیه، هم با تأکید بر اینکه خدمت‌رسانی عظیمی در دستگاه قضایی صورت گرفته است، به شایعاتی که درباره خانواده و دخترش وجود دارد، اشاره کرد و گفت: گاهی دشمن بیرونی و جاهل درونی مشکل ایجاد می‌کند. دشمن شایعه کرد دختر رئیس قوه قضائیه جاسوس است. صبیه ما می‌رفت، می‌گفتند شما از زندان آزاد شدید؟! عزیزی از ما حلالیت طلبید؛ من گفتم عهد کرده‌ام از کسی که تهمت بزند نمی‌گذرم و کسی را هم که حرف ناحقی را شنید ولی دفاع نکرد، حلال نخواهم کرد. چرا وظیفه شرعی خود را انجام نمی‌دهیم و در‌برابر تهمت ساکت هستیم؟ برخی از قضات در کانالی بودند و تهمتی زدند و یک نفر گفت عجب! دختر رئیس قوه جاسوس است. من کسی را که تهمت بزند، حلال نمی‌کنم.

﷯در این مراسم حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه،نیز خطاب به رئیس جدید این قوه گفت: آنچه در توان دارم به کار می‌برم و اعلام می‌کنم که بهتر است افراد جوان و تازه‌کار جایگزین بنده شوند و من حتما در کنار آن‌ها و شما خواهم بود.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی