• خانه
  • یادداشت
  • آبی های مهربان و لج درآر
کد خبر : 95896
/ 07:38
امیر جاویدی

آبی های مهربان و لج درآر

آبی های مهربان و لج درآر

شهرآرا آنلاین - این هفته هم در ادامه سلسله مباحث شخصیت شناسی می خواهیم درباره تیپ شخصیتی آبی (از سفید تا آبی تیره) صحبت کنیم؛ منظورمان بلغمی مزاج ها هستند. افرادی که طبع سرد و تری دارند مانند اکبر عبدی، بهاره رهنما، رابعه اسکویی، نعیمه نظام دوست، رضا داوودنژاد، مایک پمپئو؛ وزیر امور خارجه آمریکا و سرلشکر فیروزآبادی.

آبی ها ســری گرد، گردنی کــوتاه و کلفت، بدنی چاق و لحمی، لب و دماغی گوشتی، پوستی سفید و شیربرنجی و قدی نسبتا کوتاه دارند. تری و رطوبت مزاج در هر جــای بدنشان که ظهور کند، ایجاد پهنا و چاقی در همان قسمت می کند. با این اوصاف اگر شما هم این ویژگی های جسمی را در خودتان می بینید باید احتمال قوی بدهید که تیپ شخصیتی آبـــی داشته باشید. صبور و آرام بودن همراه با انطباق و انعطاف پذیری زیاد در شرایط، البته به شرطی که خودتان هم بخواهید، نخستین ویژگی ای است که شما آبی ها را باید با آن شناخت. درک مناسب، حفظ تعادل و هماهنگی بین حرف دیگران و کارهای خودتان و قدرت استنتاج و استدلال زیاد، از دیگر ویژگی های بارز اخلاقی در تیپ شخصیتی شماست.

هیچ می دانستید که چرا با دعوا و سروصدا اصلا رابطه خوبی ندارید؟ این مسئله به صلح طلبی زیاد شما برمی گردد و اینکه به شدت اهل گذشت هستید و می خواهید همه را از خودتان راضی نگهدارید و این اغلب مایه دردسرتان می شود. شما آبی ها هماهنگی خوبی هم می توانید بین روح و جسمتان برقرار کنید؛ البته درصورتی که غلبه مزاج نداشته باشید. باوجود این به دلیل سردی و تری مزاجتان، فراموش کاری خیلی زود به سراغتان می آید، به ویژه در یادآوری افراد و مکان ها. همچنین کم انرژی بودن و سستی بدن در شما باعث تنبلی زیاد و کندی در حرکات و رفتار می شود، به گونه ای که دلتان می خواهد به جای 

جنب وجوش، مدام در افکارتان غوطه ور باشید، برای همین هم به شما برچسب آدم های تخیلی می زنند.

کندی حواس و نداشتن تمرکز در شما آبی ها زیاد دیده می شود و از آنجا که تحملتان دربرابر مشکلات زیاد است، مستعد ابتلا به افسردگی هستید. بیشتر بیماری هایی که شما گرفتارش می شوید، ناشی از آب زیاد بدنتان است که با سردی ترکیب می شود و سبب استخوان درد و درد مفاصل می شود. انجام کار گروهی، از آن چیزهایی است که شما اصلا از آن خوشتان نمی آید؛ چون مجبور هستید در این شرایط به نظر دیگران گوش بدهید که مخالف با تمایلات شخصی خودتان است. شما آبی ها یک تفاوت بارز دیگر با بقیه شخصیت ها دارید و آن، این است که زیاد از خواب هایی که می بینید، حرف می زنید. خواب هایی که یا اتفاق افتاده اند یا درحال وقوع هستند و ما به آن ها رؤیاهای صادقانه می گوییم.

مهربانی بیش ازاندازه هم از دیگر ویژگی های اخلاقی در شما آبی هاســـت که گاهی از حد می گذرد و حرص آدم را درمی آورد. بگذریم از اینکه زیاد هم خودخوری می کنید و این رفتار حکم سم را برای شما دارد. اگر کسی به دنبال یک جفت 

گوش شنوا باشد، هیچ کس بهتر از یک شخصیت آبی نمی تواند این نقش را ایفا کند؛ چون اصولا فاز هم دردی در شما آبی ها بالاست که از بد روزگار برایتان هم اصلا خوب نیست و باعث احساس غم و اندوه در شما می شود؛ درست مانند پدربزرگ ها و مادر بزرگ های مهربان و غصه خور. گفتیم که تنبلی از شاخصه های رفتاری در تیپ شخصیتی شماست؛ بنابراین اگر بخواهید از بروز تنبلی در خودتان جلوگیری کنید، حتما باید یک شخص برنامه ریز و فعال مانند زرد ها و قهوه ای ها را درکنارتان داشته باشید.هنوز حرف های زیادی درباره ضعف ها و قوت های شما و بایدها و نبایدهای زندگی تان باقی مانده است که ان شاءا... در هفته آینده بیشتر به آن ها می پردازیم..

 

چهره شناس

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی