کد خبر : 95897
/ 07:41
هم‌زمان با رونمایی از خودرو خاص آتش‌نشانی رخ داد

آتش در راه‌آهن

آتش در راه‌آهن

شهرآرا آنلاین - دیبا| صبح دیروز هم‌زمان با رونمایی از نخستین خودرو مشترک آتش‌نشانی و مدیریت بحران کشور که مجهز به امکانات ویژه‌ امداد و نجات درحوادث عمدی و غیر‌عمدی شیمیایی‌، میکروبی و هسته‌ای است، خبر آتش‌سوزی در راه‌آهن آتش‌نشانان را به محل کشاند.

با حضور آتش‌نشانان در ایستگاه راه‌آهن، مشخص شد که تجهیزات فنی مستقر در سالن مسافری راه‌آهن به دلایلی نامعلوم دچار حریق شده است و احتمال گسترش آتش و همچنین خسارت‌های جانی وجود داشت.

آتش‌نشانان اقدامات اطفائی را آغازکردند و توانستند در همان دقایق اولیه حریق را مهار کنند. بررسی‌های بعدی مشخص کرد که حریق در یک دستگاه الکترونیک و احتمالا به دلیل اتصالی سیم‌ برق رخ داده است. خوشبختانه در این آتش‌سوزی به هیچ یک از مسافران و خدمه راه‌آهن آسیب وارد نشد.

 

مقابله با آلودگی‌های میکروبی

تجهیز آتش‌نشانی برای مقابله با تهدیدات نوین شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای دغدغه‌ای بود که در‌نهایت به رونمایی از نخستین خودرو مشترک آتش‌نشانی و مدیریت بحران کشور برای مقابله با این تهدیدات در مشهد منجر شد.

﷯به گفته حسن جعفری، مدیرعامل آتش‌نشانی مشهد در حاشیه مراسم رونمایی از خودرو آتش‌نشانی تجهیز شده به اقلام پدافند نوین CBRNE ، این خودرو منحصر‌به‌فرد با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد ریال تجهیز و راه‌اندازی شده است و دارای امکانات ویژه‌ای از جمله تجهیزات رصد و پایش منشأ آلودگی شیمیایی، پرتوی و هسته‌ای‌، تجهیزات امداد و انتقال مصدومان و تجهیزات حفاظت فردی نظیر لباس‌های حفاظتی‌، داروهای خود‌تزریق و لوازم قرنطینه و محدود‌سازی محیط حادثه است. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی