کد خبر : 95899
/ 07:43

مرزبانی علیه قاچاقچیان

در عملیات ٧ساعته مرزبانی، چند قاچاقچی موادمخدر دستگیر شدند

مرزبانی علیه قاچاقچیان

شهرآرا آنلاین - سهیل دیبا - استفاده از تجهیزات نوین در مرزهای استان یکی از مهم‌ترین دستاوردها برای مبارزه بی‌امان با سودجویان و قاچاقچیان است. قاچاقچیانی که آن‌ها هم شگردهای خود برای جابه‌جایی موادمخدر را به‌روز کرده‌اند و در سودای رسیدن به مقاصد شوم خود هستند.

خوشبختانه جدیدترین پرونده‌های مبارزه با قاچاقچیان در مرزهای استان نشان از به‌روز شدن تجهیزات و توان مرزبانان دارد تا جایی که مرزداران توانسته‌اند در مدت ٧٢ساعت، چند پرونده قاچاق موادمخدر را کشف و یک قاچاقچی مسلح را نیز دستگیر کنند.

به گفته سردار ماشاءا... جان‌نثار، فرمانده مرزبانی خراسان‌رضوی، مرزبانان استان در عملیات‌ها و درگیری‌های جداگانه موفق به کشف ٧۶‌کیلوگرم مواد‌مخدر از نوع تریاک، حشیش، کریستال، هروئین پودری و شیشه شدند.

این کشفیات طی ٣‌عملیات جداگانه به دست آمد و در یکی از این عملیات‌ها قاچاقچیان با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی دستگیر و عده‌ای نیز به آن سوی مرزها متواری شدند .

البته این تمام پرونده‌های ٧٢ساعت اخیر مرزبانان نبود، چرا که مرزبانان با مشکوک شدن به حرکات یک مسافر که قصد ورود به کشور را داشت، او را برای بررسی وسایل همراهش متوقف کردند.

این فرد با این ادعا که عجله دارد و باید به جلسه مهمی برسد، قصد فرار از دست مرزبانان را داشت که تلاشش مؤثر واقع نشد.در بازرسی بدنی از این فرد، مرزبانان موفق شدند یک قبضه کلت کمری به همراه خشاب و مهمات مربوط را کشف کنند و در بازرسی از وسایل این فرد نیز ١٠‌کیلو و ٢٠٠‌گرم مواد افیونی کشف شد.

﷯سردار جان‌نثار، فرمانده مرزبانی خراسان‌رضوی با اشاره به دستگیری و معرفی متهمان به مراجع قضایی، بر پیگیری همه‌جانبه برای مقابله با قاچاقچیان موادمخدر، کالا و ارز تأکید کرد. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی