کد خبر : 95915
/ 08:42
بررسی یک مشکل شایع در حال و هوای شب عید

شیرینی با طعم گرانی

برای تهیه گزارش درباره شرایط شیرینی فروشی‌های منطقه و آمادگی آنان برای بازار نوروزی به تعدادی از قنادی‌ها سر زدیم. با توجه به افزایش شدید تمامی قیمت‌ها برخی از قنادان گرانی، کمبود و شاید احتکار مواد اولیه پخت شیرینی را عامل اصلی گرانی آن می‌دانند.

شیرینی با طعم گرانی

 

به گزارش شهرآراآنلاین،  در طی ‌تهیه این گزارش متوجه شدیم علاوه بر کیفیت و مواد مصرفی در شیرینی، موقعیت مکانی فروشگاهی که آن را می‌فروشد نیز تأثیر مستقیم روی قیمت آن دارد.

      شیرینی به قیمت جا!

یک کیلو شیرینی‌ تر در قنادی‌های منطقه بین 16 تا 25هزار تومان به فروش می‌رسد. آخرین نرخ‌نامه‌ این شغل به سال 95 باز می‌گردد. سیدعلی حسینی، شهروند محله کوشش، که با در دست داشتن جعبه‌ شیرینی از یک قنادی خیابان جمهوری اسلامی خارج می‌شود، در این باره می‌گوید:« مجبور هستم حالا که پولم به آجیل نمی‌رسد، حداقل برای پذیرایی از میهمانانی که به خانه‌ام می‌آیند، شیرینی بخرم».

 این شهروند با گلایه از تفاوت قیمت اجناس به‌ویژه شیرینی در بازار بیان می‌دارد: «هیچ جنسی قیمت واحدی در هیچ فروشگاهی ندارد. هر کس به هر قیمتی که دلش بخواهد اجناسش را به فروش می‌رساند. من شیرینی تر را از محله‌ دیگری در به اصطلاح بالای شهر 30هزار تومان قیمت کردم اما امروز 18هزار تومان همان شیرینی را با همان کیفیت خریداری کردم. امسال به نظرم تنها انصاف و موقعیت مکانی مغازه‌هاست که قیمت اجناس را مشخص می‌کند».

    شرایط بد قنادان

یکی از کسبه قدیمی محله کوشش که 5 دهه در تولید شیرینی مشغول به کار بوده است و ترجیح می‌دهد نامش را بازگو نکند هم می‌گوید:« یک کلام به شما می‌گویم، شرایط کار ما خیلی بد است. من 50 سال در این شغل مشغول هستم در این سال‌ها قیمت‌ها مدام افزایش پیدا می‌کرد حتی حدود 10سال پیش افزایش چشمگیری داشت اما چند سالی بود که کمی آرامش بر بازار حاکم شده بود که به یک‌باره اوضاع به‌هم ریخت و انگار به اندازه تمام این سال‌ها قیمت‌‌ها بالا رفت. دلیل گران شدن اجناس ما نیز به همین باز می‌گردد که اقلام درست کردن شیرینی و حتی جعبه شیرینی خیلی گران شده است. این گرانی تأثیرات منفی زیادی بر کار ما دارد. از جمله تأثیراتش اینکه سال گذشته 12 کارگر داشتم  اما امسال تنها 5 نفر نیرو به کار گرفتم زیرا می‌ترسم نتوانم از عهده پرداخت حقوق آن‌ها بربیایم. در سال گذشته حدود 2تن شیرینی آماده کردیم و به فروش رساندیم اما امسال این عدد به کمی بیش از700 کیلو تاکنون رسیده است. درباره آجیل شرایط بدتر است. 300کیلو آجیل نوروز سال گذشته ‌فروختم که امسال 50 کیلو آوردم و همان را نیز می‌ترسم نتوانم به فروش برسانم.»

   شیرینی درست می‌کنم تا از تلخی این روزها بکاهد

 

این قناد باتجربه شرایط کاری شیرینی فروشان را وخیم توصیف می‌کند و می‌گوید: «من شیرینی تر را سال گذشته 13هزار تومان می‌فروختم اما امسال با تمام افزایش قیمت‌ها 18هزار تومان می‌فروشم. با این حال متأسفانه شهروندان قدرت خرید شیرینی با همین قیمت را هم ندارند. اغلب مشتریان من تا سال گذشته 2کیلو شیرینی به بالا می‌خریدند، اما الان بیشتر نیم کیلو و نهایت یک کیلو خرید می‌کنند. بیشترین جعبه‌‌ای که ما امسال تهیه کردیم گنجایش نیم کیلویی دارند.»

 وی می‌افزاید: « شرایط کاری ما به گونه‌ای است که هرچه قیمت‌ها بالاتر می‌رود، سود ما کمتر می‌شود. این روزها تمام تلاش ما این است بتوانیم با شیرینی‌هایی که تولید می‌کنیم از تلخی زندگی این روزهای مردم بکاهیم.»

محمد، یکی از قنادان جوان، اما با سابقه‌ منطقه که 12 نفر در قنادی‌اش کار می‌کنند هم به نبود برچسب قیمت  روی محصولاتش اشاره می‌کند و می‌گوید: « قیمت شیرینی این روزها هیچ ثباتی ندارد. اغلب کسبه این روزها به هر قیمتی که بتوانند شیرینی‌های خود را می‌فروشند. این در مناطق بالای شهر به وضوح دیده می‌شود. بازرسی از شیرینی فروشی‌ها انجام می‌شود اما نمی‌توان جلوی این تفاوت قیمت‌ها را گرفت چرا که قیمت تمام شده شیرینی مشخص نیست. مشکل اصلی ما  نبود ثبات در قیمت مواد اولیه و کمبود آن است. البته از طریق اتحادیه مقداری شکر به قمیت سال گذشته به ما دادند اما این مقدار جوابگوی نیاز ما نبود.»

 این قناد محله کوی پلیس در انتها می‌افزاید:« امسال من هیچ سودی به دست نیاوردم و تنها برای این‌که هیچ کدام از کارگرانم را بیکار نکنم، با نصف تولید سال گذشته مغازه را سرپا نگه داشتم.»

   شکر کیلویی 3250!

پس از این سخنان با فرزانی، رئیس اتحادیه شیرینی فروشان مشهد، به گفت‌وگو می‌پردازیم. او در ابتدا درباره چگونگی تحویل شکر به اعضای اتحادیه شیرینی‌فروشان می‌گوید:« سازمان صنعت و معدن 800تن شکر را برای قنادی‌های مشهد در نظر گرفته است. طریقه‌ تقسیم میزان شکر بسته به میزان تولید و تعداد کارگران قنادی‌ها دارد. قیمت شکر درِ کارخانه 3000تومان است که با هزینه‌ بار قیمت تمام شده آن حدود  3250 تومان می‌شود. البته این میزان اصلا جوابگوی نیاز 800قنادی فعال در مشهد نیست. برخی از همکاران ما تا روزی 500کیلو مصرف شکر دارند مانند بزرگ‌ترین کارخانه تولید باقلوای شرق کشور که با 40 کارگر روزی 500کیلو شکر مصرف می‌کند. ما تنها توانستیم به او 3تن شکر بدهیم که این میزان مصرف 3 روز او می‌شود و مجبور است نیاز خود را از بازار آزاد تهیه کند. »

   3سال بدون نرخ‌نامه

رئیس اتحادیه شیرینی فروشان علت صادر نشدن نرخ‌نامه در 3 سال اخیر را نبود ثبات در بازار مطرح می‌کند و ادامه می‌دهد:« آخرین نرخ‌نامه ما مربوط به سال 95 است. متأسفانه شرایط خوبی در این مدت نبوده است و شاهد افزایش مداوم قیمت‌ها حتی 2 برابری شدن آن بودیم. به این دلیل مشخص کردن قیمت برای ما کار دشواری است. به کمک قنادان مشهد در حال آنالیز قیمت‌های تمام شده هستیم تا بتوانیم مبالغی را برای به فروش رساندن شیرینی مشخص کنیم که هم به نفع خریدار و هم فروشنده باشد. در واقع وضعیت الان به این گونه‌ای است که بیشتر همکاران ما حتی سود قانونی‌شان را هم دریافت نمی‌کنند چرا که باعث می‌شود فروششان از این هم پایین‌تر بیاید.»

   کاهش فروش شیرینی

وی ادامه می‌دهد:« متأسفانه امسال همکاران ما در نمایشگاه بین‌المللی مشهد تنها نیمی از میزان فروش سال گذشته‌ خود را داشتند که یکی از علت‌های مهم آن گرانی است. شیرینی که قیمت آن 12هزار تومان بود به 18هزار تومان رسیده است. الان در واقع شیرینی جزو کالای لوکس برای مردم محسوب می‌شود اما با این حال شرایط بازرسی‌های سازمان صنعت و معدن و اتاق اصناف در تمام شهر انجام و با گران فروشان برخورد می‌شود.»

 رئیس اتحادیه قنادان در انتها خطاب به شهروندان می‌گوید: «از تمام شهروندان می‌خواهم برای حفظ سلامت خود از خرید شیرینی‌ از غیرشیرینی فروشی‌ها خودداری کنند 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی