کد خبر : 95968
/ 08:00
تأکید استاندار بر تقویت نظارت مردمی بر اجرای مثلث توسعه اقتصادی

به مردم گزارش خواهیم داد

به مردم گزارش خواهیم داد

شهرآرا آنلاین - امیرعلی قاسمی‌مقدم - تعداد دیگری از تفاهم نامه های اقتصاد مقاومتی در قالب مدل مثلث توسعه اقتصادی خراسان رضوی، دیروز در سفر شهرستانی استاندار به داورزن، جغتای و سبزوار به امضا رسید تا اضلاع بیشتری از مثلث توسعه ای تکمیل شود. 

علیرضا رزم حسینی که شامگاه دوشنبه راهی داورزن شده بود، در مسجد جامع این شهرستان، با بانک صنعت و معدن کشور به عنوان محور توسعه اقتصادی داورزن تفاهم نامه اقتصاد مقاومتی امضا کرد. در این جلسه، تفاهم نامه معین اقتصاد مقاومتی داورزن و بخش مرکزی این شهرستان از سوی استاندار، امام جمعه، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران محلی با بانک صنعت و معدن و شرکت مزارع نوین ایرانیان منعقد شد.

استاندار در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان داورزن بر این نکته تأکید کرد که به رغم همه دستاوردهای چهل ساله انقلاب، به نظر می رسد در آغاز دهه پنجم باید سبک اداره کشور را تغییر دهیم زیرا در برخی از حوزه ها کم کاری اتفاق افتاده است.

علیرضا رزم حسینی این طور گفت که اگر در ۴٠ سال گذشته فقط زیرساخت فراهم کردیم، امروز باید زمینه را برای کارآفرینان و سرمایه گذاران فراهم کنیم تا اشتغال زایی کنند و از این طریق مردم توانمند شوند.

وی با بیان اینکه دولت فقط باید پشتیبان و حامی بخش خصوصی باشد افزود: متأسفانه به دلیل دیوان سالاری دولت ها، فرایندهای توسعه ای حبس شده اند و اتفاق چندان مثبتی در مسیر توانمندسازی مردم رخ نداده است.

او گفت: برخی دلشان خوش است که از دولت یارانه دریافت می کنند و برای گذران زندگی خود روی آن حساب باز می کنند در حالی که نمی دانند از یک طرف به آن ها ۴۵ هزار تومان یارانه پرداخت می شود و از طرف دیگر چند برابر از جیبشان می رود.

رزم حسینی تصریح کرد: برخی تا دیروز می گفتند کارآفرینان زالوصفت و غارتگر ند درحالی که مبانی اسلام تأکید دارد کارآفرینان مجاهد اقتصادی به شمار می روند و باید آن ها را بابت تلاشی که در مسیر توانمندسازی مردم انجام می دهند تکریم کرد.

او با تأکید بر اینکه مردم گروه های جناحی و سیاسی را به رسمیت نمی شناسند، این پیشنهاد را مطرح کرد که جناح خدمت به مردم در جامعه شکل گیرد تا نماینده ای که به دنبال باندبازی و دعواهای جناحی بین اصول گرایان و اصلاح طلبان بود، موفق به جلب رأی مردم نشود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور هم در این جلسه گفت که از توانمندسازی مردم غفلت شده است در حالی که اگر این مهم اتفاق می افتاد، مردم خودشان زیرساخت ها را فراهم می کردند.

حسین مهری افزود: اوایل انقلاب بسیاری از مناطق کشور از نعمت برق و گاز محروم بودند اما امروزه زیرساخت های خوبی فراهم شده است. در چنین شرایطی چرا شاهد مهاجرت مردم از مناطق روستایی به حاشیه شهرها هستیم؟

حسین مقصودی و رمضانعلی سبحانی فر، ٢ نماینده حوزه انتخابیه سبزوار، داورزن و جغتای هم در جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی، بر لزوم رفع مشکلات منطقه ای تأکید کردند و گفتند که توانمندسازی مردم یکی از ضرورت هایی است که امید می رود با اجرای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی تحقق پیدا کند.

استاندار خراسان رضوی صبح دیروز به شهرستان جغتای هم سفر کرد و چند تفاهم نامه اقتصاد مقاومتی به امضا رساند. بر این اساس، بانک توسعه تعاون کشور محوریت توسعه اقتصادی و توانمندسازی محلی شهرستان جغتای را برعهده گرفت و شرکت تولید رب گوجه فرنگی به عنوان معین اقتصاد مقاومتی ۶ روستا، شرکت تعاونی زرین دشت جوین معین ۶ روستا، شرکت تعاونی روستایی ابن الحسین به عنوان معین ۶ روستا، شرکت تعاونی تولید کشاورز معین ۴ روستا و شرکت تولیدی پارت گوال معین ۵ روستای این شهرستان انتخاب شدند.

همچنین در صد و دوازدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، ۵ تفاهم نامه معین توسعه اقتصادی فرهنگی شهرستان سبزوار منعقد شد و ۲۱ قرارداد اقتصادی به امضا رسید. 

بر این اساس، بانک صنعت و معدن محوریت توسعه شهرستان سبزوار، شرکت کابل خودرو محوریت شهر سبزوار، شرکت سیمان محوریت توسعه بخش روداب، شرکت تعاونی مهرنشانی محوریت توسعه بخش روداب و یکی از دهستان ها و شرکت مزرعه مروارید هم محوریت توسعه بخش مرکزی سبزوار را برعهده گرفتند.

در این جلسه ٢١ قرارداد اقتصادی با حجم سرمایه گذاری ١٠٨۶ میلیارد تومان به امضای استاندار و سرمایه گذاران بخش خصوصی رسید که با اجرای آن ها، ۴٧٨٠ فرصت شغلی در منطقه سبزوار ایجاد خواهد شد.

استاندار پس از امضای تفاهم نامه ها، در جمع مردم سبزوار دقایقی سخنرانی کرد و وعده داد نتایج مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی از طریق نرم افزارهای هوشمند در اختیار اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان قرار خواهد گرفت تا نظارت مردمی شکل گیرد.

رزم حسینی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی دولت ها برخلاف اصول قانون اساسی همه کار ملت ایران شده اند افزود: متأسفانه طی سالیان متمادی، اقتصاد کشور را رانتی و دولتی کرده ایم. همین مسئله باعث ایجاد پرونده های متعدد فساد در نظام اداری شده است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی