کد خبر : 95980
/ 08:19

جلب تاجران مرگ

پلیس علاوه بر دستگیری ٩ سرشاخه قاچاق مواد مخدر، ٢۴۴معتاد پر‌خطر را جمع‌آوری کرد

جلب تاجران مرگ

شهرآرا آنلاین - مهدی قرآنی - اعتیاد بلای خانمان‌سوزی است که وقتی به جان فرد می‌افتد اعتقاد، اراده، عشق به خانواده، محبت و هویت او را خواهد گرفت و سرانجام فرد مبتلا را در گوشه و کناری از شهر بی‌سرپناه رها خواهد کرد. با اینکه افرادی سودجو و فرصت‌طلب همیشه در کمین قشر ساده لوح جامعه نشسته و از بی‌توجهی برخی از خانواده‌ها سوء‌استفاده کرده‌اند و نوجوانان و جوانان را به سمت مصرف مواد افیونی سوق می‌دهند ولی این تمام ماجرا نیست و طرح های سریالی مبارزه با مواد مخدر تا اندازه ای توانسته جلوی سرعت این قطار سیاه را بگیرد.

پلیس، امروزه یکی از عنصرهای کاربردی مبارزه با مواد‌مخدر در کشور است که تاکنون شاهد عملیات‌های مختلف شهری با محوریت مقابله و دستگیری توزیع‌کنندگان افیونی در شهرهای مختلف از جمله مشهد از سوی آن‌ها بوده‌ایم. 

با توجه به شرایط ویژه شهر مشهد به لحاظ زیارتی بودن و فرارسیدن ایام پایانی سال طرح سالم‌‌‌‌سازی مناطق آلوده به افیون از چندی پیش در دستور کار پلیس مشهد قرار گرفت که تاکنون شاهد اجرای عملیات‌هایی در مناطق مختلف مشهد بوده ایم. این طرح‌ها که با محوریت کوتاه کردن دست حلقه واصله‌های مواد‌مخدر از سوی عوامل قضایی و انتظامی طراحی و به مرحله اجرا درآمده است کمکی خواهد بود به داشتن جامعه‌ای سالم و عاری از هرگونه مواد‌مخدر. البته جمع‌آوری معتادان متجاهر که در این عملیات‌ نیز انجام می‌گیرد کمکی است به این افراد مبتلا تا بعد از گذران دوره درمان بتوانند دوباره طعم شیرین یک زندگی سالم را بچشند.

 

اجرای عملیات پاک‌سازی 

دیروز مرحله دیگری از سلسله عملیات‌های پاک‌سازی مناطق آلوده به مواد‌مخدر از سوی پلیس مبارزه با مواد‌مخدر و دیگر نهادهای مرتبط در چند منطقه حاشیه‌ای شهر مشهد به اجرا درآمد.مأموران پلیس مبارزه با مواد‌مخدر خراسان‌رضوی که در این عملیات حضور داشتند از چندی پیش برخی از مراکز توزیع‌کننده مواد افیونی را زیر نظر گرفتند و گزارش کاملی از آن در اختیار مقام قضایی قرار دادند از همین رو اولین محل‌هایی که هدف این مأموریت ضربتی قرار گرفت همین مراکز بود.

در این عملیات مأموران ستاد مبارزه با مواد‌مخدر طی اقدامی غافل‌گیرانه به چند مرکز افیونی تک زده و ٩سوداگر مرگ که از سرشبکه‌های توزیع مواد‌مخدر در مشهد بودند را در حالی که قصد فرار داشتند، زمینگیر و دستگیر کردند.

تیم عملیاتی در بازرسی از مخفیگاه‌ این افراد که بیشتر خانه‌هایی مخروبه بودند مقدار یک کیلو و ٩٠٠گرم هروئین و نیم کیلو مواد‌مخدر صنعتی در بسته‌های کوچک که آماده توزیع بودند را کشف و ضبط کرد. ضابطان قضایی در ادامه این عملیات نیز مقدار ٢١میلیون و ٧٠٠هزار تومان وجه نقد را از چند متهم دستگیر شده کشف و ضمیمه پرونده آن‌ها کردند. 

 

دستگیری پس از سرقت خودرو 

به گفته فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی در مرحله دوم این عملیات طرح جمع‌آوری مبتلایان به افیون نیز به اجرا درآمد و مجریان قانون با ورود به چند محل و پاتوق توانستند ٢۴۴‌معتاد متجاهر زن و مرد را جمع‌آوری کنند.

سردار محمد‌کاظم تقوی ادامه داد: مصرف‌کنندگان مواد‌مخدر پس از جمع‌آوری برای دریافت مراحل درمان به مراکز ترک اعتیاد تحت ماده ١۶منتقل شدند.

وی بیان کرد که روز گذشته، دیگر مأموران ما در کلانتری شهید هاشمی‌‌نژاد مشهد طی اجرای عملیاتی با محوریت ارتقای امنیت اجتماعی توانستند دست یکی از سارقان سابقه‌دار خودرو را برای قانون رو کنند.

سردار تقوی گفت: همکاران ما در این عملیات طی رصد میدانی به یک دستگاه خودرو پراید مشکوک شدند و هنگامی که پلاک آن را مورد استعلام قرار دادند دریافتند که سواری مورد نظر به تازگی سرقت شده است از همین رو از راننده آن خواستند تا خودرواش را متوقف سازد اما او بر خلاف دستور پلیس با سرعت بالا متواری شد. مأموران پس از تعقیب متهم در‌نهایت خودرو مسروقه را در تقاطع چهارراه زرینه متوقف ساختند و متهم را دستگیر کردند.

﷯رئیس پلیس خراسان رضوی در پایان بیان کرد که متهم در اعترافات خود گفته خودرو مورد نظر را از کنار خیابان راه‌آهن در حالی که سوئیچ بر روی آن بوده سرقت کرده است. همچنین این فرد دارای سابقه کیفری است که پس از تشکیل پرونده به دادسرا معرفی شده است. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی