کد خبر : 95981
/ 08:22

سومین همایش دوچرخه‌سواری منطقه برگزار شد

امسال 3همایش دوچرخه‌سواری به همت شهرداری منطقه 10برگزار شد که آخرین همایش با مشارکت شهرداری منطقه 11 و به مناسبت هفته درخت‌کاری بود.

سومین همایش دوچرخه‌سواری منطقه برگزار شد

شهرآرا آنلاین - چوپان | به گزارش شهرآرا محله، این همایش که جمعه 17 اسفندماه در راستای برنامه‌های شهرداری منطقه به مناسبت هفته درخت‌کاری و با همکاری شهرداری منطقه 11 برگزار شد، از ابتدای خیابان آزادشهر آغاز و در بوستان دانش، جنب سینما سیمرغ خاتمه یافت.

520 شرکت‌کننده در این همایش رکاب زدند و در انتهای این مراسم برنامه درخت‌کاری، نمایش آثار عکس مربوط به هفته درخت‌کاری و هوای پاک و قرعه‌کشی و اهدای جوایز برگزار و به قید قرعه جوایزی نیز به شرکت‌کنندگان اعطا شد.

حسنعلی رجب‌زاده، شهردار منطقه، در این باره گفت: شهرداری مشهد در راستای توسعه فضاهای ورزشی روباز در کنار دیگر نهادهای دولتی اقدامات خوبی انجام داده که از قبیل آن می‌توان به احداث 26 زمین ورزشی روباز و 3 زمین چمن مصنوعی اشاره کرد که این اماکن از ساعت 7 صبح تا 12 شب در اختیار شهروندان به ویژه نوجوانان و جوانان قرار دارد.

وی برگزاری همایش‌های ورزشی، فرهنگی در راستای افزایش شور و نشاط اجتماعی را مؤثر دانست و اظهار کرد: امید است در آستانه سال نو بتوانیم شرایط بهتری برای پرداختن به ورزش و تغییر سبک زندگی مردم ایجاد کنیم.

در ادامه این نشست نیز سعید ریخته‌گر، شهردار منطقه 11، به مشکلات زیست محیطی اشاره و خاطرنشان کرد: از نظر مسائل ترافیکی و آلودگی مشکلات زیادی داریم بنابراین باید به دوچرخه و وسایل نقلیه عمومی روی آورده و بیش از پیش توجه کنیم، اکنون دچار بی‌‌تحرکی و روزمرگی هستیم و باید فرهنگ دوچرخه‌سواری را ترویج دهیم تا از این طریق به سلامتی خود نیز کمک کنیم.

وی خاطر نشان کرد: این همایش در واقع یک برنامه نمادین است، هدف این است که شهروندان تک‌سرنشینی را کنار بگذارند و در این برنامه‌‌ها بیشتر همکاری کنند، اکنون متولیان شهر مشهد نسبت به ایمن‌‌سازی فضاها برای دوچرخه ‌سواری اقدام کردند و اتفاقات خوبی پیش رو داریم.

 

قرار بر ترویج فرهنگ دوچرخه‌‌سواری است

حسن نوری، معاونت تربیت بدنی و سلامت شهرداری مشهد، نیز درباره این همایش گفت: اقدامات مطلوبی در حال انجام و قرار بر ترویج فرهنگ دوچرخه‌‌سواری در مشهد است، باید مطالبات اجتماعی در این ارتباط افزایش یابد تا امور نیز با روند بهتری پیش رود.

مهدی روزبهان، رئیس هیئت دوچرخه سواری خراسان رضوی، نیز بیان کرد: این مراسم‌ها برای یادآوری به مردم در راستای استفاده از دوچرخه و حمل و نقل عمومی برگزار می‌شود. باید مردم را در حوزه دوچرخه‌سواری فعال کرد. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی