کد خبر : 95989
/ 07:52

مشهد در تب و تاب میزبانی

مانور خدمت دستگاه‌های اجرایی استان برای پذیرایی هر‌چه بهتر از زائران و مسافران نوروزی برگزار شد

مشهد در تب و تاب میزبانی

شهرآرا آنلاین - اسکندریان و فلاح - در آستانه سال جدید، دستگــــاه‌های مختلف خدمت‌رسان دوباره گرد هم جمع شدند و از آمادگی خود برای پذیرایی از زائران نوروزی شهر مشهد خبر دادند. ظهر دیروز به سنت همه سال‌های قبل، مانور خدمت در محل بوستان زائرپذیر غدیر برگزار شد و مجموعه‌های مختلف به‌ویژه شهرداری مشهد از عِده و عُده خود برای پا‌ گذاشتن به این آوردگاه رونمایی کردند‌. آن‌طور که استاندار خراسان رضوی در این مراسم گفته است، بدون تردید هرچه خدمات بهتری همراه با آداب فرهنگ و هنر ایرانی داشته باشیم در آینده جذب بیشتر زائر و ماندگاری بیشتر او را خواهیم داشت. علیرضا رزم‌حسینی که امسال اولین سال حضورش در کسوت ریاست ستاد خدمات سفر خراسان رضوی است، در ادامه این‌طور گفت: اقتصاد زائر و گردشگر یکی از صنایع پول‌ساز است که باید توسعه یابد زیرا کمتر شهری در دنیا مانند مشهد وجود دارد که ویژگی زائرپذیری و گردشگرپذیری را با یکدیگر داشته باشد. او با بیان اینکه دستگاه‌های متولی امر خدمات سفر در قالب ۱۲ کمیته اجرایی چندین ماه است برای خدمات‌رسانی در ایام‌ نوروز تلاش می‌کنند و آماده هستند، اضافه کرد: در این میان، کارکنان شهرداری مشهد بیشترین بار پذیرایی از زائران را در ایام نوروز برعهده دارند و از این بابت، از آنان قدردانی می‌کنم. رزم‌حسینی یادآور شد: بدون تردید، هر‌چه خدمات بهتر همراه با آداب و فرهنگ ایرانی باشد، در حضور بیش از پیش مسافران و زائران در مشهد مؤثرتر خواهد بود.

 

﷯ اتوبوس‌های منتهی به حرم رضوی رایگان می‌شود

در ادامه این مراسم، شهردار مشهد هم ‌پشت تریبون رفت و گزارش مختصری از فعالیت‌های شهرداری در آمادگی برای استقبال از حضور زائران در ایام نوروز ارائه داد. محمدرضا کلائی گفت: در نوروز سال ٩٨ در مجموع ۹۰۰ المان در سطح شهر نصب خواهد شد که طراوتی خاص ‌به مشهد خواهد داد. از این تعداد، ٢۵ المان به صورت ماندگار طراحی شده است که تا ‌٢٩ اسفند در سطح شهر نصب می‌شود. وی با بیان اینکه ١۴ میلیون بوته گل برای زیبا‌سازی شهر کاشته شده است اضافه کرد: همچنین در این مدت، ١۵ ایستگاه گل در سطح شهر ایجاد خواهد شد. او این خبر خوش را هم داد که بر اساس لایحه شورای شهر مشهد، مسیرهای اصلی اتوبوس به سمت حرم رایگان می‌شود. همچنین فضاهای مناسبی برای پارک خودرو در اطراف حرم رضوی در نظر گرفته شده است. شهردار مشهد اضافه کرد: پاک‌سازی ۱۰ کیلومتر‌ از مبادی ۵ محور ورودی قوچان، نیشابور، سرخس، کلات و فریمان، شست‌وشوی معابر، و بهسازی و تعویض جداول فرسوده ‌از دیگر برنامه‌های استقبال از بهار به شمار می‌رود. به گفته او، ۱۵ ایستگاه بهارانه، ۳۰ ‌دیوارنگاره، ۲۵ یادمان شهری و ۱۵ اثر طراحی و آذین‌بندی امسال در سطح شهر در نظر گرفته شده است و بوستان غدیر نیز در حوزه اسکان زائران با ۴٠٠٠ چادر اقامت آماده خدمت‌رسانی به زائران و مسافران است.

 

﷯ رونمایی از ٢ تاکسی ویژه توان‌یابان

«در این مانور عملکرد ١٢ کمیته اجرایی خدمات شهر با برپایی ٣۵ غرفه در مساحتی بیش از ۴٢٠ متر مربع به نمایش گذاشته شد. همچنین در کنار این غرفه‌ها ٨٢ دستگاه ماشین خدمت‌رسان برای نمایش آمادگی کمیته‌های مختلف در زمینی به مساحت ١٨٠٠ مترمربع مستقر شدند.» این را هم قائم‌مقام کمیته خدمات شهری در این مراسم گفت.

٣ رونمایی نیز در این مانور صورت پذیرفت که به گفته مهدی یعقوبی ٢ خودرو امداد گیاهی از سوی سازمان پارک‌‎ها با توجه به نیاز مردم برای موضوعات مربوط به فضای سبز در نوروز آماده بهره‌برداری شده است.

او همچنین از رونمایی ٢ دستگاه خودرو تاکسی ویژه توان‌یابان خبر داد و افزود: این ٢ دستگاه نمونه‌ای از ١۵ دستگاه تجهیز‌شده برای این قشر است. همچنین ناوگان سازمان فردوس‌ها شامل ١٣ خودرو و ٢ ون تشریفاتی به صورت کامل نوسازی شد که همه این اقدامات در کنار بهبود خدمات‌رسانی به زائران و مجاوران صورت گرفته است.

یعقوبی زیباسازی، پاک‌سازی، تسهیل در ترددها، توسعه خدمات حمل‌ونقل عمومی، برنامه‌ریزی برای تحویل سال نو و سفر مقام معظم رهبری گوشه‌ای از این اقدامات دانست و همچنین به احداث پایگاه راهنمای زائر در ۵ ورودی اصلی شامل فرودگاه، راه‌آهن، پایانه مسافربری، ورودی قوچان و نیشابور برای استقرار کمیته‌های خدماتی اشاره کرد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی