کد خبر : 95992
/ 07:56
پیشنهاد استاندار برای تبدیل قرارگاه رسانه‌ای به معین مثلث توسعه

می‌دانیم رسانه‌ها دنبال مچ‌گیری نیستند

می‌دانیم رسانه‌ها دنبال مچ‌گیری نیستند

شهرآرا آنلاین - استاندار خراسان رضوی در نشست صمیمی با اعضای قرارگاه رسانه‌ای پیشنهاد داد قرارگاه به عنوان معین رسانه‌ای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی انتخاب و در قالب تفاهم‌نامه‌ای مشترک، زمینه برقراری ارتباط مستقیم میان دستگاه‌های اجرایی و اصحاب رسانه را فراهم آورد.

علیرضا رزم حسینی با بیان اینکه «به دنبال همدلی و ارتباط نزدیک با رسانه‌ها هستیم» گفت: می‌دانیم رسانه‌ها به دنبال مچ‌گیری نیستند. به همین علت، تمایل داریم سطح ارتباط دستگاه‌های اجرایی با اصحاب رسانه افزایش یابد.

وی ادامه داد: به منظور تسهیل ارتباطات، از این پس معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی جلسات مشترکی را با مدیران رسانه‌ها برگزار و مدیرکل روابط عمومی استانداری هم در جلسات قرارگاه رسانه‌ای شرکت خواهد کرد. 

وی تأکید کرد: به هیچ عنوان از اصحاب رسانه انتظار نداریم که فقط نقاط قوت کارنامه عملکرد دستگاه‌های اجرایی را منعکس کنند. درخواست ما این است که در کنار انعکاس نقاط ضعف، به دستاوردهای دولت هم اشاره شود تا در شرایط سخت امروز، امید مردم به آینده افزایش یابد.

 

چرا خبرهای خوب منتشر نمی‌شود؟

استاندار خراسان رضوی با طرح این سؤال که چرا رسانه‌ها نباید درباره مشهد خبرهای خوب به بیرون منعکس کنند گفت: ضرورت دارد اصحاب رسانه خراسان رضوی اخبار امیدآفرین و مثبت از استان و مشهد را به گونه‌ای منتشر کنند که بازخوردهای ملی و حتی بین‌المللی داشته باشد. 

رزم حسینی از الزامی شدن تدوین پیوست فرهنگی در مناقصات حوزه معدن به عنوان یک اقدام فرهنگی ارزشمند یاد کرد و گفت: باید گفتمان فرهنگ اقتصاد مقاومتی را در جامعه راه‌اندازی کنیم و رسانه‌ها در این زمینه می‌توانند نقش‌آفرینی کنند.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: ما در مجموعه مدیریتی استان از هرگونه حاشیه سیاسی بی‌ثمر پرهیز می‌کنیم زیرا پرداختن به برخی مسائل سیاسی نتیجه‌ای ندارد.

رزم حسینی سامان‌دهی حاشیه شهر را هم یکی از اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی برشمرد و گفت: تاکنون ۴ جلسه درباره سکونتگاه‌های غیررسمی مشهد برگزار کرده‌ایم که در یکی از آن‌ها وزیر راه و شهرسازی حضور داشت اما هنوز به جمع‌بندی خاصی نرسیده‌ایم و هر کاری که تاکنون در حاشیه شهر انجام گرفته مسکن بوده است.

وی تأکید کرد: در صورتی که به یک طرح واحد برای سامان‌دهی حاشیه شهر مشهد رسیدیم همه دستگاه‌های حکومت را پای کار می‌آوریم تا اقدامات لازم در این راستا انجام بگیرد و نتایج مطلوبی حاصل شود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی یکی دیگر از برنامه‌های اصلی دولت است افزود: به طور جدی پای کار کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم و برای تحقق این مهم، اجرای طرح عملیاتی را از برخی مناطق حاشیه شهر از ابتدای سال آینده کلید خواهیم زد.

 

تصور می‌کنند مشهد گوآنتانامو است

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی شهرآرا هم در این نشست گفت: متأسفانه اخبار خوبی از مشهد در رسانه‌های استانی و جهانی منتقل نمی‌شود. در گذشته به این مسئله بدبین بودم و تصور می‌کردم که شاید دچار توهم شده‌ایم اما حالا می‌توان این واقعیت را درک کرد. 

مجید خرمی افزود: طرح لبخند که روی تابلوهای تبلیغاتی شهری اجرا شد دارای عمده شاخص‌ها برای انعکاس در سطح رسانه‌های بین‌المللی بود و حتی یورونیوز هم گزارشی از این اتفاق تهیه کرد اما در مرحله پخش با موانعی رو‌به‌رو شد و به پخش نرسید.

وی ادامه داد: منتشر نشدن خبر خوبی مانند طرح لبخند در حالی است که هفته قبل پس از لغو کنسرت زند وکیلی در مشهد، بسیاری از رسانه‌های ملی و حتی بین‌المللی به موضوع پرداختند و خبر آن را ابعاد گسترده پخش کردند.

خرمی گفت: برخی تصور می‌کنند که مشهد یک زندان مانند گوآنتانامو است و اقشار مختلف مردم در حوزه‌های مختلف اسیر شده‌اند، درحالی که واقعا اینگونه نیست.

مدیرمسئول روزنامه شهرآرا با بیان اینکه در قرارگاه رسانه‌ای با وجود اختلاف دیدگاه‌های سیاسی، روی مسائل مشترک همدلی خوبی شکل گرفته است، تأکید کرد: انتشار برنامه دستگاه‌های اجرایی قبل از اجرایی شدن، ضمن افزایش اثرگذاری فعالیت‌ها، می‌تواند حس خوبی را در مردم ایجاد کند.

سعید احدیان، مدیرمسئول روزنامه خراسان، هم در این نشست گفت: همیشه اختلاف نظرهای سیاسی وجود دارد اما وقتی پای منافع ملی به میان می‌آید، همه رسانه‌ها با تکیه بر نقاط مشترک پای کار می‌آیند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی