کد خبر : 96010
/ 08:17
آخرین فرصت پدیده برای باقی ماندن در کورس قهرمانی در آخرین بازی سال

تراکتور‌باز!

آخرین نبرد شاگردان یحیی گل‌محمدی پیش از پایان سال 97 و رفتن به تعطیلات نوروزی از قضا یک جنگ همیشه خوش‌یمن است.

تراکتور‌باز!

شهرآرا آنلاین - بهنام اخوت - دیدار دوباره پدیده‌ای‌ها با تراکتورسازان به آن دلیل برای مشهدی‌ها در آخرین روزهای سال امیدوارکننده است که تاریخ بازی‌های این 2 تیم در چهارچوب لیگ برتر فوتبال نشان داده است شهرخودرویی‌ها تراکتوربازهای خوبی هستند. 5 پیروزی از 11 نبرد پدیده و تراکتور در تاریخ لیگ برتر در برابر 4 تساوی و تنها 2 شکست نشان می‌دهد مردان مشهد با وجود دشواری بازی مقابل دیدگان پرشورها در یادگار امام تبریز می‌توانند به فرجام آن خوش‌بین باشند. پدیده امروز از ساعت 16 در تبریز میهمان تراکتورسازی خواهد بود.

 

روزگار متفاوت تراکتورسازان و پدیده‌ای‌ها

2 تیم آوردگاه امروز تبریز شرایط متفاوتی را در هفته‌های گذشته تجربه کرده‌اند. کهکشانی‌های تبریزی با ولخرجی‌های مالک متمولشان، زنوزی، و هدایت جرج لیکنز هفته‌های رو‌به‌رشدی را پشت سر گذاشتند و در جدول رده‌بندی صعود کردند و شهرخودرویی‌ها با افتی چشمگیر رو‌به‌رو شدند و چند هفته‌ای است که نه‌تنها در نتیجه‌گیری بلکه در نمایش فوتبال زیبا هم طراوت نیم‌فصل اول را ندارند. با وجود این، اختلاف امتیاز ایجادشده میان تیم پنجم جدول (پدیده شهر خودرو) با تیم ششم آن‌قدر هست که حالاحالاها شاگردان یحیی نگران سقوط آزاد بیشتر در جدول رده‌بندی نباشند و با تمرکز، به فکر بازگشت به کورس قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی باشند. تراکتورسازان در 5 بازی آخرشان 2 تساوی و 3 پیروزی در کارنامه دارند و شهرخودرویی‌ها 3 تساوی، یک برد و یک باخت را به نام خود ثبت کرده‌اند.

 

قاضی حیدری، داور جنگ شهرخودرویی‌ها

با اعلام دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال تیم داوری بازی تراکتورسازی تبریز و پدیده شهرخودرو مشهد مشخص شد و بر اساس آن بیژن حیدری به عنوان قاضی میدان و علی میرزابیگی و جواد مداح کمک‌های او خواهند بود. پیام حیدری، سیدوحید کاظمی و بابک داوری داوران پشت دروازه و داور چهارم این بازی خواهند بود.

 

گل‌محمدی: گرفتن یک امتیاز از تراکتور برد است

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی گفت: با توجه به وضعیت جدول و امتیازاتی که 2 تیم کسب کردند فکر می‌کنم بازی فردا (امروز) یکی از مهم‌ترین بازی‌های آن‌ها باشد. وی افزود: می‌دانیم که مقابل تیمی خیلی خوب و تقویت‌شده به میدان خواهیم رفت. امیدوارم بازیکنانم مقابل دژآگه، شجاعی و حاج‌صفی بتوانند عرض‌ اندام کنند، بازیکنانی که هم از نظر اخلاقی و هم حرفه‌ای جزو خوب‌های ما هستند. یک امتیاز هم از تراکتورسازی بگیریم برای ما برد محسوب می‌شود. وی درباره شرایط امتیازگیری شهرخودرو در نیم‌‌فصل دوم تصریح کرد: شرایط نیم‌فصل اول با نیم‌فصل دوم خیلی فرق می‌کند و تیم‌ها خودشان را تقویت می‌کنند و با شناخت بهتری از حریفان پا به مسابقات می‌گذارند. چیزی که اهمیت دارد این است که باید با تلاش بسیار به هدفمان که کسب سهمیه است برسیم. گل‌محمدی با انتقاد از برنامه‌ریزی سازمان لیگ اذعان کرد: متأسفانه امسال برنامه‌ریزی بازی‌ها اصلا خوب نبوده و ما نه‌تنها این هفته‌ بلکه هفته قبل از سه چهار روز مانده به بازی‌مان برابر ذوب‌آهن نمی‌دانستیم بازی می‌کنیم یا نه! بازی با تراکتورسازی هم با توجه به اینکه 4 بازیکن در تیم امید داریم، گفتند لغو شده است، ولی در ادامه اعلام کردند ‌بازی برگزار می‌شود. فکر می‌کنم برنامه‌ریزی‌ بازی‌ها به صورت دورهمی انجام می‌شود.

 

لیکنز: پدیده یکی از بهترین‌های ایران است

جرج لیکنز، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی، اعتقاد دارد تیم پدیده به لحاظ دوندگی و تاکتیکی یکی از بهترین تیم‌های ایران است. سرمربی تراکتورسازان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر پدیده خراسان در هفته بیست‌و‌دوم لیگ برتر گفت: ‌دیداری که در پیش داریم آخرین بازی ما در سال 97 خواهد بود. همان‌طور که می‌دانید، بازی با پدیده خیلی مهم است زیرا 5 تیم به دنبال هم هستند تا به قهرمانی برسند. با آنالیزی که از تیم پدیده داشتیم، باید بگویم هم‌اکنون فوتبالی که تیم پدیده ارائه می‌کند این تیم را به لحاظ دوندگی و تاکتیکی به یکی از بهترین تیم‌ها تبدیل کرده است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی