کد خبر : 96019
/ 08:33
عیدی خیران به دانش‌آموزان محروم حاشیه شهر در آستانه سال جدید

افتتاح هم‌زمان 2مدرسه خیرساز در منطقه تبادکان

افتتاح هم‌زمان 2مدرسه خیرساز در منطقه تبادکان

شهرآرا آنلاین - رضاریاحی- آیین افتتاح دبستان شش‌کلاسه «کمال جعفریان» و دبیرستان سه‌کلاسه «حمیدرضا داوودزاده» با حضور علی ابری اول معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش پرورش خراسان رضوی، خدادادی معاون پشتیبانی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان، رأفتی رئیس مجمع خیران مدرسه‌ساز و جمعی از مسئولان استانی آموزش و پرورش منطقه تبادکان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شهرآرامحله علی سعیدی، مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان، در این مراسم ضمن تقدیر از خیران نیک‌اندیش و اداره کل نوسازی مدارس استان گفت: امروزه شاهد افتتاح 2پروژه خیرساز در روستای قصر هستیم. دبیرستان سه‌کلاسه خیرساز حمیدرضا داوودزاده با زیر بنای 205مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر یک‌میلیارد و700میلیون ریال به بهره‌برداری رسید. در این بین 50متر از دیوارکشی و700مترمربع از محوطه‌سازی این مدرسه از اعتبارات دولتی انجام پذیرفت. همچنین دبستان شش‌کلاسه خیرساز کمال جعفریان با زیربنای365مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر 4میلیارد و500میلیون ریال انجام شد که 200متر دیوارکشی و 1600مترمربع  محوطه‌سازی از محل اعتبارات دولتی ساخته و به بهره‌برداری رسیده است.

سعیدی در ادامه خاطرنشان کرد: زمین این آموزشگاه‌ها از طرف خیران محمدعلی حسن‌زاده مقدم، غلامحسین بیدل و محمد پاسبان اهدا شده است.

133079.jpg

مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش منطقه نیاز به عدالت ترجیهی دارد، اضافه کرد: به همت خیران مدرسه‌ساز و اداره کل نوسازی مدارس استان خراسان رضوی طی چند سال اخیر بیش از 82مدرسه در قالب 810کلاس درس در این منطقه ساخته و به بهره‌برداری رسیده است اما هنوز 83مدرسه و 757کلاس به‌ویژه در حاشیه شهر مشهد و به ویژه جاده قدیم نیاز داریم و امیدواریم همچون گذشته مورد توجه متولیان امر مدرسه‌سازی قدیم قرار بگیرد و شاهد رشد و شکوفایی بیش از بیش دانش‌آموزان با استعداد حاشیه شهر باشیم.

محمدرضاخدادادی، معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل مدارس استان خراسان رضوی، نیز طی سخنانی در این مراسم ضمن تشکر از اقدامات شایسته خیران در ساخت، توسعه و تجهیز مدارس استان گفت: خیران مدرسه‌ساز ساخت مدرسه را برای خود یک عمل صالح می‌دانند که یک امر ارزشمند و خداپسندانه است.

وی افزود: تلاش دولت نیز بر این است که دغدغه‌های آموزش و پرورش به‌ویژه در مناطق محروم برطرف شود. منطقه آموزشی تبادکان که در حاشیه شهر مشهد قرار دارد، بزرگ‌ترین منطقه آموزشی کشور با بیش از 130هزار دانش‌آموز است که نیازمند ساخت، توسعه و تجهیز مدارس بیشتر است.

در حال حاضر 35پروژه آموزشی در منطقه در دست احداث است و از ابتدای سال تاکنون این چهاردهمین پروژه‌ای است که افتتاح شده است. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی