کد خبر : 96020
/ 08:31
استقبال شهرداری منطقه12 از نوروز باستانی

«خانه بهار» اینجاست

همه ساله، با فرارسیدن بهار و ایام نوروز، معاونت خدمات شهری و اداره فضای سبز شهرداری منطقه، برنامه‌های متنوع و گسترده‌ای برای نوسازی و زیباسازی چهره محلات دارند.

«خانه بهار» اینجاست

شهرآرا آنلاین -  امسال شهرداری منطقه12 همراه با مردم ضمن خانه‌تکانی و توجه بیشتر به پاکیزگی محلات، آذین‌بندی خیابان‌ها، گل‌کاری میادین و پارک‌ها، درخت‌کاری در ابعاد وسیع و نصب المان‌های مخصوص نوروز به استقبال بهار می‌رود.

براین اساس گفت‌وگویی با شهردار منطقه درباره فعالیت‌های شهرداری در طرح استقبال از بهار انجام شده است که در سطور بعدی خواهید خواند.

شهردار منطقه12 درباره مهم‌ترین فعالیت‌های معاونت خدمات شهری در روزهای پایانی سال گفت: در راستای طرح استقبال از بهار و بهبود سیما و منظر شهری 82هزار متر از جداول منطقه رنگ‌آمیزی شده است.

احمدمحبی با اعلام این خبر گفت: این رنگ‌آمیزی تا روزهای پایانی اسفند در راستای «طرح استقبال از بهار» ازسوی اداره خدمات شهری منطقه ادامه خواهد داشت. همچنین از اول اسفند جاری نازیبایی‌های 49معبر اصلی و فرعی به‌طور مکانیزه شست‌وشو و نظافت شده است.

وی تصریح کرد: در راستای افزایش زیبایی سیما و منظر شهری 1179مترمربع از سطح خیابان‌های منطقه از پوسترها، پرده‌ها و آثار تبلیغاتی پاک‌سازی شده و6330 عدد از تابلوهای معابر، راهنمایی و رانندگی و علائم هشداردهنده رفع نقص، مرمت، رنگ‌آمیزی و شست‌وشو شده است. همچنین 270مورد، رفع سد معبر در همه معابر و میادین از وجود ابزار، وسایل مزاحم و پاک‌سازی آن‌ها انجام شده است. 290مورد شناسایی و پاک‌سازی زمین‌های بایر و بلاصاحب و 126مورد پیگیری ویژه برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد از دیگر فعالیت‌های این معاونت در روزهای پایانی سال97 است.

محبی خاطرنشان کرد: کارکنان شهرداری منطقه در اداره فضای سبز نیز در راستای اجرای طرح استقبال از بهار، روزهای بسیار پرکاری را سپری می‌کنند. کاشت 540هزار بوته گل فصلی بهاره، کاشت 6هزار اصله درخت در 7هکتار، بازپیرایی لچکی‌ها در 10نشانی مختلف به متراژ 325مترمربع، و 16مورد ساخت و نصب المان در سرتاسر بزرگراه آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی از جمله فعالیت‌های اداره فضای سبز در روزهای اخیر است. از طرف دیگر شهرداری منطقه با جدیت در پی گسترش پارک‌ها و بوستان‌های محلی و افزایش سرانه فضای سبز در منطقه است. در همین راستا پروژه‌های احداث پارک یاسمین با متراژ 7500مترمربع، احداث بوستان صادقیه18 با متراژ 15000مترمربع، احداث پارک امیریه 3 با متراژ 5200مترمربع و احداث فضای سبز آیلند بولوار امیریه با متراژ 33000مترمربع  در حال اجراست که در برخی موارد این پروژه‌ها مراحل پایانی اجرا را طی کرده و در شرف بهره‌برداری است. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی