کد خبر : 96035
/ 08:58

پرونده پدیده به دادگاه رفت

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پرونده پدیده شاندیز به دادگاه رفت، گفت: این پرونده از راکدی تبدیل به پرونده فعال شده است.

پرونده پدیده به دادگاه رفت

شهرآرا آنلاین -  حجت‌الاسلام نصرا... در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: موضوع پدیده شاندیز بعد از پیگیری‌ها و تلاش‌های بسیار الحمدا... از یک پرونده راکد تبدیل به پرونده فعال شده است و به همین منظور بیش از ۱۰ جلسه با حضور مسئولان مختلف از جمله وزیر اقتصاد، استاندار خراسان رضوی، دادستان مشهد، دستگاه‌های امنیتی و مسئولان پیگیری مصوبات جلسات‌ ٣ قوه تشکیل شده است که به عنوان نماینده مردم مشهد و کلات تقدیر و تشکر می‌کنم. 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: تمام همت خود را به کار بگیریم تا پرونده پدیده متوقف نشود و فرایند پیگیری‌ها استمرار داشته باشد. وی افزود: در ارتباط با پدیده شاندیز یکی از اولویت‌هایی که پیش‌بینی شده این است که سهام‌داران به ویژه سهام‌داران خُرد که آسیب فراوانی دیده‌اند با تعیین اولویت به حقوقشان برسند و امروز برای روشن شدن این اولویت‌ها پارامترهایی را پیش‌بینی کرده‌اند که در اولین اقدام باید پرونده پدیده در دستگاه قضایی تعیین تکلیف شود. روشن نبودن و تعیین تکلیف نشدن پرونده پدیده از لحاظ قضایی مانع اقدامات بعدی است. 

پژمانفر ادامه داد: در این راستا خوشبختانه پرونده پدیده به دادگاه منتقل شده است و لازم می‌دانم از حجت‌الاسلام مظفری، مدیرکل دادگستری و دادستان خراسان رضوی، که در جلسه نیز حضور فعالی دارند، تشکر و قدردانی کنم و با توجه به روحیات جدی و انقلابی که در این ٢ عزیز سراغ دارم، روند تعیین تکلیف با سرعت پیگیری می‌شود .نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امیدواریم پرونده پدیده شاندیز با همان سرعت تعیین تکلیف پرونده پردیسبان که یک اقدام انقلابی در دستگاه قضایی به شمار می‌رود، پیگیری شود. وی یادآور شد: به عنوان فردی که مردم به نوعی او را به شکل‌های مختلف در موضوع پدیده شاندیز امین خود اعلام کرده‌اند، به روند پیگیری خوش‌بین هستم و روند بررسی پرونده پدیده رو به جلو است. پژمانفر افزود: استاندار خراسان رضوی با اهتمام جدی برای حل مشکلات پدید شاندیز تلاش بسیاری کرده است. پروژه پدیده شاندیز در سال ٩٣ در پی برخی تخلفات از جمله دریافت نکردن مجوزهای لازم برای ساخت و ساز و نیز توزیع غیرمجاز سهام به صورت گسترده، در حالی که به علت سهامی خاص بودن شرکت مجاز به چنین کاری نبود، با دستور مقام قضایی تعطیل شد. 

در مرحله نخست این اقدام، دفاتر فروش و عرضه سهام شرکت پدیده شاندیز مسدود و بعد از مدتی کل پروژه متوقف شد. این پروژه که افزون بر ١٣٠ هزار سهام‌دار در سراسر کشور دارد، در این مدت با چالش‌های عدیده‌ای مواجه بود. مسئولان دولت‌، استانداری خراسان رضوی و دستگاه قضایی به منظور حفظ حقوق مردم و حل مشکلات آن تلاش زیادی کردند که از دریافت مجوز تغییر کاربری زمین‌ها تا مجوزهای مربوط به ساخت و ساز و عرضه سهام آن در بورس را شامل می‌شود.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی