کد خبر : 96043
/ 09:09

مال‌باختگان در ٧٠‌درصد سرقت‌ها مقصرند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نیشابور گفت: در بیش از ٧٠‌درصد سرقت‌ها، مال‌باختگان خواسته و ناخواسته به سارق کمک می‌کنند و در وقوع سرقت مقصرند.

مال‌باختگان در ٧٠‌درصد سرقت‌ها مقصرند

شهرآرا آنلاین - حجت‌‌الاسلام غلامرضا اکبری‌مقدم در برنامه گفت‌و‌گو محور انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور با گریزی به آمار افزایش سرقت‌ها در ٢ماه گذشته این شهرستان، اعلام کرد که ظاهرا عوامل اقتصادی در این امر مؤثر بوده است.به گفته او جغرافیای سرقت‌های نیشابور در سال‌٩۵‌ استخراج شده و بر روی مناطقی که سرقت‌های بیشتری به وقوع پیوسته کار می‌شود، اما نتیجه این اقدام ملموس نبوده است. در ادامه دادستان نیشابور به وضعیت زندان نیشابور اشاره کرد و آن را غم‌انگیز خواند چرا که این زندان گنجایش تعداد زندانیان کنونی را ندارد.

﷯اکبری‌مقدم اظهار کرد: برای احداث زندان جدید نیشابور زمین اختصاص یافته ولی بودجه لازم برای احداث آن اختصاص نیافته است و در حال حاضر یک بند زندان فعلی به ٢٠‌اتاق برای کارهای فرهنگی تقسیم شده است.به گفته دادستان این شهرستان، مسن‌ترین زندانی نیشابور شصت‌سال و جوان‌ترین زندانی شانزده‌ساله است و حدود ٢٠‌زن هم دوران محکومیت به حبس خود را در زندان نیشابور می‌گذرانند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی