کد خبر : 96082
/ 07:48

برنامه ریزی برای تحقق معنی واقعی شهرسازی

به گفته شهردار مشهد امسال ذوق حوزه شهرسازی به دلیل فشارهای درآمدی کور شد

برنامه ریزی برای تحقق معنی واقعی شهرسازی

شهرآرا آنلاین - با رسیدن به روزهای پایانی سال ٩٧، شهردار مشهد برای آغازی پرقدرت در سال جدید نشستی صمیمی با معاونان و مدیران شهرسازی مناطق مختلف شهرداری مشهد برگزار کرد و از تلاش های انجام شده برای تحقق درآمد شهرداری از این محل قدردانی کرد.

«برای آغاز برنامه ریزی شهرداری مشهد، حوزه شهرسازی مناطق از اهمیت بسزایی برای ما برخوردار است و بیشترین فشار ما به این بخش روی مباحث درآمدی است.» محمدرضا کلائی در این نشست پس از بیان این موضوع، گفت که باید برای سال ۹۸ به گونه ای برنامه ریزی صورت بگیرد تا شهرسازی به معنی واقعی آن محقق شود. به گفته وی، درآمد شهر وابسته به حوزه شهرسازی است. بنابراین هدایت و رهبری حوزه های اجرایی بر عهده این بخش است.

وی با اشاره به اینکه سال ٩٧ به دلیل فشارهای درآمدی ای که به حوزه شهرسازی وارد شد ذوق را در این حوزه کور کرد ابراز امیدواری کرد که در سال ٩٨ به گونه ای برنامه ریزی شود تا فارغ از بحث های درآمدی که البته باید مورد توجه قرار گیرد، شهرسازی به معنی واقعی آن محقق شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، در ادامه این نشست، رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر نیز با بیان اینکه اکنون شهرداری را باید با زمانی که مجموعه مدیریت شهری را تحویل گرفتیم مقایسه کنیم اظهار کرد: در آن زمان، با مشکلات عدیده ای در حوزه درآمدی از جمله بدهی های شهرداری به بانک ها و پیمانکاران روبه رو بودیم.

محمدهادی مهدی نیا با اشاره به اینکه اکنون می توانیم شعارهای انتخاباتی خود را جامه عمل بپوشانیم افزود: در پایان سال ۹۷، درآمد شهرداری مشهد بیش از حد مدنظر محقق شد. بخش زیادی از بدهی های شهرداری تهاتر شده و به تعادل رسیده است و امروز در نقطه ای هستیم که از نیازهای اصلی شهری به نیازهای فرعی آن رسیده ایم.

به گفته وی، ایجاد تقاطع های غیرهم سطح، روان سازی ترافیک، نهضت پیاده رو سازی و آسفالت از برنامه های اصلی ما در مدیریت شهری و شورا در سال آینده است و بودجه آسفالت معابر شهر که پیش از این ١۴٠ میلیارد تومان بود در سال آینده به ۲۲۰ میلیارد افزایش خواهد یافت.

این عضو شورای شهر افزود: در حوزه شهرسازی چند هدف گذاری کلان از جمله تصویب طرح های تفصیلی، رفع نواقص طرح جامع، سند پهنه بندی حریم و ضوابط بلندمرتبه سازی انجام گرفته است.

محمدرضا حسین نژاد، معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد نیز با قدردانی از تلاش های معاونان و مدیران شهرسازی مناطق شهرداری گفت: امیدواریم سند طرح های تفصیلی که در جلسه علنی شورای شهر به تصویب رسید در تمام مناطق شهر اجرا شود. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی