کد خبر : 96100
/ 08:15

دیدار با یار خراسانی

مسئولان استان از مردم برای حضور در سخنرانی عیدانه رهبر معظم انقلاب دعوت کردند

دیدار با یار خراسانی

شهرآرا آنلاین - زُهیر موسوی - عطر و بوی بهار، کوچه و خیابان‌های شهر را فرا گرفته و به هر کوی و برزن که بنگری، رنگی از نخستین ماه سال چشمانت را نوازش می‌کند و ما مشهدی‌ها باید شاکر پروردگار خود باشیم که سال جدید را در کنار بارگاه نورانی امام مهربانی آغاز می‌کنیم و از طرفی هم سال‌هاست که مردم مشهد مقدس و دیار خراسان در نوروز میزبان ولی امر مسلمین هستند.

در واقع امسال نیز مانند سال‌های گذشته مقام عظمی ولایت در ساعت ١۵ اولین روز سال ١٣٩٨ مهمان زائران و مجاوران حریم رضوی هستند و به سخنرانی خواهند پرداخت و در همین راستا نیز مسئولان استانی از مردم برای حضور در سخنرانی عیدانه ایشان دعوت به عمل‌ آورده‌اند.

در همین راستا اولین خبر از حضور مقام معظم رهبری را آیت‌ا... سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه روز گذشته داد و گفت: مقام معظم رهبری اول سال به مشهد مشرف می‌شوند و در همین مکان و در روز اول فروردین و از ساعت ۱۵ از افاضات ایشان بهره‌مند می‌شویم و راهبرد یک‌ساله حرکت انقلابی به ما رهنمود خواهد شد.

علیرضا رزمی حسینی، استاندار خراسان رضوی، نیز در پیامی از زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی دعوت کرد تا در این مراسم حضور پیدا کنند. رزم حسینی در این پیام نوشته است:

شوق آمدن بهار طبیعت و آغاز سال نو، امید جان‌بخشی است که همه هستی را غرق در سرور و زندگی می‌کند، مردم انقلابی و آزاده ایران اسلامی بهاران رهایی از استبداد، استکبار و استعمار را ۴٠ سال با عزت، سربلندی و سرافرازی طی کردند و اکنون اولین بهار آغاز چله دوم انقلاب را با وجود همه فشارها و خدشه‌های زمستان‌صفتان عالم آغاز کردند و ان شاءا... با ادامه میثاق با خمینی کبیر(ره)، شهدای عزیز و رهبر فرزانه و حکیم، در پیشبرد اهداف و آرمان‌ها والایشان استوارتر و امیدوارتر به‌پیش خواهند رفت. از سویی برما و همه مسئولان و کارگزاران نظام به‌عنوان خدمت‌گذاران این مردم فهیم و بصیر است که مجاهدانه، عاشقانه و خالصانه در جهت رفع مشکلات و موانع آنان به‌ویژه مقوله رفاه، معیشت و اقتصاد خانوار کوشاتر و مصمم‌تر باشیم و در تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات رهبر معظم انقلاب سراسر تلاش و همت شویم. اکنون که به فضل الهی و برکت وجود مضجع شریف حضرت رضا(ع) آغاز سال جدید را در جوار بارگاه منور رضوی آغاز می‌کنیم، تلاقی بهار، مجاورت و زیارت حرم ثامن‌الحجج(ع) و دیدار با ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، را سرچشمه‌ای برای تبدیل حالمان به احسن الحال و کلام مدبرانه معظم له را روشنی قلوب ولابصار می‌دانیم و به همین میمنت از همه مجاوران و زائران عزیز دعوت می‌کنم تا در آغازین روز بهار در جوار حرم امام مهربانی‌ها شنوای سخنان گهربار و حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی باشیم.

امید است که با تلاش و همدلی در جهت شکوفایی روز افزون نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برداریم.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی، نیز در پیامی از مردم برای شرکت در سخنرانی دعوت به عمل آورد و در بخشی از این پیام آمده است:

آغاز سال ۱۳۹۸ و اولین روز فروردین مقارن با ایام البیض ماه رجب المرجب، فصل شکوفایی طبیعت را با بهار دعا و نیایش پیوند زده است و شمیم دل‌انگیز مناجات و رایحه روح‌بخش بندگی خدا، جان‌های مشتاقان را نوازش می‌دهد.

آنچه برکت این تقارن مبارک را برای ما بیشتر و باشکوه‌تر جلوه می‌نماید درک این ایام نورانی در جوار مضجع شریف رضوی و در ماه زیارتی خاصه امام هشتم(ع) می‌باشد.

همچنین به سیاق هر سال برای ما اهالی مشهد مقدس و زائرین امام رئوف‌(ع)، بهار با رنگ و بوی متفاوتی حلول می‌کند. میزبانی از رهبری حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌ا...العظمی امام خامنه‌ای و بهره‌گیری از منویات و رهنمودهایشان که درواقع تبیین رویکردها و جهت‌گیری‌های سالیانه جمهوری اسلامی ایران و جهان اسلام در قبال موضوعات و مسائل پیش رو می‌باشد، توفیق بزرگی است که خدای متعال به‌واسطه مجاورت با حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) نصیب ما کرده است.

این‌جانب، پیشاپیش، با تبریک سال نو به محضر همه ایرانیان عزیز و آرزوی سالی قرین با توفیقات و فتوحات بیشتر برای جامعه اسلامی، از عموم زائرین و مجاورین عزیز دعوت می‌کنم در روز پنجشنبه اول فروردین از ساعت ۱۵ در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر گرد هم آییم و از زلال فرمایشات رهبر عزیز انقلاب اسلامی سیراب شویم.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی