کد خبر : 96102
/ 08:18

اهدای زندگی در عمل صد‌و‌بیست‌و‌یکم

روز پنجشنبه‌ای که گذشت بیمارستان منتصریه مشهد شاهد یک عمل انسان دوستانه دیگر از جراحی‌های اهدای عضو بود که در پی آن ٣بیمار نیازمند به عضو از مرگ نجات یافتند و به زندگی بازگشتند.

اهدای زندگی در عمل صد‌و‌بیست‌و‌یکم

شهرآرا آنلاین - محمد‌حسن سیرجانی| در این عمل جراحی حسین هدایتی کودک دوساله جوینی که متأسفانه طی حادثه‌ای دچار مرگ مغزی شده و در بخش ICU اطفال بیمارستان امام رضا‌(ع) مشهد بستری بود پس از تأیید مراحل اولیه مرگ مغزی به واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شد.

این کودک ٢ساله روز بیست‌و‌سوم اسفند بعد از اعلام رضایت خانواده‌اش در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت. کلیه‌ها و کبد زنده‌یاد حسین هدایتی به بیمارستان بوعلی سینای شهر شیراز ارسال و به ٣بیمار نیازمند به عضو اهدا و پیوند شد.

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در‌این‌باره گفت: این جراحی خداپسندانه هشتصد‌و‌پنجاه‌و‌ششمین عمل اهدای عضو طی سال‌های‌٨١ تاکنون بوده که در مشهد به انجام رسیده است که در آن ٢بیمار نیازمند به کلیه و یک بیمار نیازمند به کبد در شیراز با اقدام خیرانه خانواده مرحوم حسین هدایتی از مرگ نجات یافتند و به زندگی برگشتند.

﷯دکتر ابراهیم خالقی ادامه داد: در سال جاری ١٢١‌عمل اهدای عضو و پیوند اعضا در شهر مشهد به انجام رسیده است. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی