کد خبر : 96153
/ 07:32

نوروز هم شهرآرا بخوانید

ویژه نامه نوروزی شهرآرا با گزارش‌های تحلیلی و گفت‌وگوهای خواندنی منتشر شد

نوروز هم شهرآرا بخوانید

شهرآرا آنلاین - به گزارش شهرآرا، این سالنامه در ٢۴٠ صفحه و در ١٠ بخش به موضوعات متنوعی پرداخته است. در بخش اندیشه سمفونی شادی در مشهد را با نگاهی به وضعیت شادی و نشاط شهروندان مشهدی با تکیه بر آمار و ارقام و پژوهش‌های دانشگاهی داریم.

در بخش سیاست به علل تأثیرگذاری مشهد در سپهر سیاسی کشور پرداخته‌ایم و در این راستا با چهره‌هایی همچون عباس عبدی، محمدعلی ابطحی، علی تاجرنیا، تقی‌ آزاد ارمکی، عماد افروغ، حسن رسولی و ناصر آملی گفت‌وگو کرده‌ایم. همچنین نگاهی به پرونده نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی داشته‌ایم.

در بخش شهر وضعیت اضطراری فرونشست در دشت‌های مشهد و کمبود آب و راهکارهای عبور از بحران آب در استان خراسان مرور شده است. در بخش اقتصادی به دنبال این پاسخ رفته‌ایم که آیا مردم مشهد در سال ٩٨ فقیرتر می‌شوند یا نه و همچنین به سبزوار رفته‌ایم و متهم ردیف اول مؤسسه مالی اعتبار ثامن‌الحجج را از سبزوار تا اوین دنبال کرده‌ایم.

در بخش هنر پای صحبت کارگردان‌های مشهدی سینما: نیما جاویدی، ناصر ضمیری و ... نشسته‌ایم و با برنده تندیس بازیگری زن جشنواره تئاتر فجر گفت‌وگو کرده‌ایم. روایت‌هایی از بزرگان موسیقی مقامی و گفت‌وگو با امیراشکان غلامی نیز از دیگر بخش‌های هنری ویژه‌نامه است.

در بخش اتاق فرمان گفت‌وگویی مفصل با شهردار جوان مشهد داشته‌ایم و پای دغدغه اهالی شورای پنجم و مدیران شهرداری مشهد نشسته‌ایم.

در بخش ورزش هم در جست‌وجوی معنای هواداری بوده‌ایم و در همین راستا با یحیی گل‌محمدی، سرمربی پدیده، گفت‌وگو کرده‌ایم.

در بخش گردشگری و محلات نقاط دیدنی شهر و خانه‌های تاریخی را معرفی کرده‌ایم و همچنین طی یک پیمایش نیمه‌علمی، تنوع اقوام در مشهد را دنبال کرده‌ایم.

در بخش عکس هم به دیدار جانبازان اعصاب و روان رفته‌ایم تا نگاهشان را برای خودمان نگهداریم.

ورودی هر پرونده با نقاشی‌های محمود آزادنیا از مکان‌های تاریخی مشهد ما را به خاطرات می‌کشاند.

سالنامه نوروزی شهرآرا تلاش کرده است با نگاهی جامع و تحلیلی، مسائل مختلف شهر را بررسی کند و دریچه‌ای متفاوت برای نگاه به این مسائل بگشاید

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی