کد خبر : 96177
/ 08:17

دفاع غیابی متهم فراری

مرجان شیخ‌الاسلامی، متهم پرونده پتروشیمی اتهامات وارد شده را رد کرد

دفاع غیابی متهم فراری

شهرآرا آنلاین - در‌جریان رسیدگی به پرونده موسوم به فساد در پتروشیمی که چند جلسه از محاکمه متهمان این پرونده برگزار شده، یک نام بیشتر از دیگران خبرساز شده است؛ «مرجان شیخ‌الاسلامی‌آل‌آقا». شخصی که با لباس‌های مختلف سیاسی، اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا‌، فعالیت سیاسی داشته و این روزها ساکن کاناداست و همسرش از فعالان اپوزیسیونی است که خواستار تحریم ایران شده بود. حالا پس‌از چند روز سر و کله خانم متهم پیدا شده و جوابیه‌ای منتشر کرده است.   

او در این جوابیه که در ایسنا منتشر شده، تصریح کرده است: «اتهام اخلال در نظام اقتصادی را با حتم و یقین رد می‌کنم و در‌مورد حدود ۷‌میلیون یورو یا ۳۱‌میلیارد تومان موضوع اتهام منفعت از محل تفاوت نرخ ارز نیز (که برخی این رقم را با معادل دلاری آن جمع زده‌اند) از‌طریق انتشار در رسانه‌ها از آن مطلع شده‌ام و با‌توجه‌به مستندات موجود از این شرکت‌ها در بانک مرکزی، چنین اتهامی را نمی‌پذیرم و مؤکدا درخواست کارشناسی تخصصی اسناد مالی را دارم. درعین حال تأکید می‌کنم هیچ‌گونه طلب یا بدهی موردادعای مراجع قضایی وجود ندارد و با طرف‌های قرارداد تسویه‌حساب کامل صورت گرفته است. به‌علاوه، هیچ منفعتی در این بین از اختلاف نرخ ارز یا تأخیر در پرداخت وجود نداشته است.»

او همچنین مدعی شد: «باید صریحا بگویم که موردی در کار و فعالیت من نیست که خود را پنهان کنم و علاقه‌ای هم ندارم که دیگر متهمان پرونده را سپر بلای خود کنم. این همه نسبت‌های توهین‌آمیز و تخریب مستقیم و غیرمستقیم اعتبار فردی و شغلی خود را نیز که از‌طرف افراد با انگیزه‌های گوناگون و رسانه‌های مختلف انجام شده و بعضا با برچسب‌هایی مانند اختلاسگر ۶‌میلیارد یورویی همراه است و موجب سلب آرامش و امنیت من و فرزندانم در پرونده دادگاهی شده که هنوز مفتوح است و تاکنون حتی به اتهامات من نپرداخته، قطعا پیگیری قضایی خواهم کرد.»

به گزارش شهرآرا، در‌جریان دادگاه اخیر پرونده پتروشیمی، نماینده دادستان گفته بود: رضا حمزه‌لو اولین مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی بعد‌از خصوصی‌سازی این شرکت در سال‌۸۸ است‌ که با همدستی خانم مرجان شیخ‌الاسلامی در تشکیل شرکت‌های دنیز و پلیکان ضوابط قانونی را رعایت نکرده است. نماینده دادستان همچنین گفته مرجان شیخ‌الاسلامی که هم‌اکنون متواری و خارج از کشور است، شریک اصلی متهم ردیف اول یعنی حمزه‌لو بوده است.

اسدا... مسعودی‌مقام، قاضی پرونده پتروشیمی، اتهامات شیخ‌الاسلامی را طبق کیفرخواست صادره، «مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی» و «تحصیل مال نامشروع» عنوان کرده و مبلغ برداشت‌شده را ۱۶میلیون و ۶۵۳‌هزار دلار اعلام کرده است. نماینده دادستان نیز گفته است: دو متهم (حمزه‌لو و شیخ‌الاسلامی) هفت‌میلیون و ۶۵‌هزار و ۱۵۲‌یورو و ٨میلیون و ۷۱۰‌هزار و ۳۸۴‌دلار را به‌صورت غیرمشروع کسب کرده‌اند.

مبلغی که شیخ‌الاسلامی مدعی است حدود ۷‌میلیون یورو، یا معادل آن یعنی ۳۱ ‌میلیارد تومان، بوده است و برخی این رقم را با معادل دلاری آن جمع زده‌اند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی