کد خبر : 96241
/ 09:15

امروز، سومین جلسه دادگاه «اعتماد ایرانیان»

دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی منصوری در مشهد برگزار شد.

امروز، سومین جلسه دادگاه «اعتماد ایرانیان»

شهرآرا آنلاین - مسعود سلطانی - قاضی منصوری با ذکر مواد قانونی، رسمیت و علنی بودن جلسه را اعلام کرد و از نماینده دادستان خواست تا توضیحات لازم در مورد پرونده را در ابتدای جلسه ارائه کند. نماینده دادستان با اشاره به علنی بودن جلسه از متهمان خواست تا از فرصت به وجود آمده برای جبران مافات استفاده کنند و همکاری‌های لازم برای بازگرداندن اموال سپرده‌گذاران را با دادگاه معمول دارند.

قاضی منصوری خطاب به متهمان گفت: از فرصت پیش‌آمده برای دفاع از خود استفاده کنند و با صداقت به سؤالات مطرح‌شده، پاسخ دهند. وی از متهم، علی محمدکریم‌پور، فرزند عباسعلی، خواست تا در جایگاه متهم قرارگیرد و به سؤالات مطرح‌شده پاسخ دهد.

رعایت مواد اساسنامه تعاونی، رعایت نکردن دستورالعمل‌های بانک مرکزی، اعطای سپرده‌های بلند‌مدت بدون رعایت تشریفات قانونی، پرداخت تسهیلات به وابستگان، تشویق سپرده‌گذاران به تجمعات غیرقانونی، بخشی از تخلفات متهم، علی ‌محمد‌کریم‌پور، است.

پس از اتمام توضیحات متهم، علی محمدکریم‌پور، قاضی منصوری از متهم، احمد حاجی‌زادگان، فرزند عباس، خواست تا در جایگاه متهم قرار بگیرد و پس از قرائت کیفرخواست و تفهیم اتهام با صداقت به سؤالات مطروحه پاسخ دهد. حیف‌و‌میل اموال مردم، مشارکت در کلاهبرداری، رعایت نکردن مفاد اساسنامه تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان، اعمال نکردن دستورالعمل‌های بانک مرکزی، اتخاذ تصمیمات خلاف قانون و‌... از جمله موارد اتهامی مطروحه علیه احمد حاجی‌زادگان، فرزند عباس، است. پس از ارائه توضیحات متهم، احمد حاجی‌زادگان، و دفاعیات وکیل مدافع وی و همچنین مطالب ارائه شده توسط وکیل نمایندگان شکات و سخنان نماینده دادستانی، به دستور قاضی منصوری، محمدعلی زنده‌دل، فرزند عبدا...، در جایگاه متهم قرار گرفت و از وی خواسته شد تا پس از قرائت موارد اتهامی طبق کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، به اتهامات منتسبه پاسخ دهد و سپس مهدی حسام، فرزند علی‌اصغر، به عنوان متهم بعدی، برای ارائه توضیحات به دستور رئیس دادگاه در جایگاه متهم قرار گرفت.

پس از توضیحات متهم، مهدی حسام، و دفاعیات وکیل مدافع وی، رئیس دادگاه به دلیل طولانی شدن جلسه، ادامه رسیدگی به تخلفات پرونده موسم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان را به امروز (دوشنبه) موکول کرد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی