کد خبر : 96245
/ 09:22
خوش‌خبری رئیس‌جمهور به مردم

افزایش بیش از ٢٠ درصدی حقوق‌

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه تمام تلاش دولت، رونق تولید و اشتغال جوانان است، بیان کرد: حقوق کارمندان، بازنشستگان و کارگران در سال‌٩٨ بیش از ۲۰درصد افزایش می‌یابد.

افزایش بیش از ٢٠ درصدی حقوق‌

شهرآرا آنلاین - حجت‌الاسلام حسن روحانی در ادامه برنامه‌های سفر کاروان تدبیر و امید به استان‌ها و دیدار با مردم و بررسی روند طرح‌های توسعه‌ای در کشور، روز گذشته به عسلویه در استان بوشهر سفر کرد.  

وی در جمع پرشور مردم در ورزشگاه شهدای کنگان گفت: سالی توأم با مشکلات اقتصادی داشتیم، اما مردم در همه صحنه‌ها حضورشان را به رخ دشمن کشیدند و دولت با تمام توان و در سختی‌ها، کنار حقوق‌بگیران ثابت و قشر آسیب‌پذیر خواهد ماند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه دولت در این شرایط سخت با همه توان درکنار ملت خواهد بود، خاطرنشان کرد: دولت با تمام توان و در سختی‌ها، کنار حقوق‌بگیران ثابت و قشر آسیب‌پذیر خواهد ماند.

روحانی ادامه داد: در بودجه سال آینده که در مجلس به تصویب رسیده برای همه کسانی که درآمد ثابت دارند اعم از شاغل و بازنشسته که حدود ۵میلیون و ۵٠٠هزار نفر را شامل می‌شود و نزدیک به ١۴میلیون نفر کارگر، افزایش ٢٠درصدی حقوق برای کارمندان و بیش از ٢٠درصدی برای کارگران، درنظر گرفته شده است.

وی افزود: نمایندگان مجلس در تصویب لایحه بودجه افزایش ٢٠درصدی حقوق را با فرمول خاصی تصویب و به قانون تبدیل کردند که دولت قانون مصوب را اجرا می‌کند. درباره میزان افزایش حقوق کارگران نیز این هفته در شورای عالی کار تصمیم‌گیری خواهد شد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امسال تورم بیش‌از ٢٠‌درصد بوده است، گفت: توان ما برای افزایش حقوق بیش از این نبود، اما امیدواریم در سال آینده با کمک مردم بتوانیم شرایط مطمئن‌تری ایجاد کنیم تا از نظر کالا و تأمین ارز خیال مردم مطمئن باشد.

روحانی افزود: امسال در مقاطعی مردم با مشکلاتی مواجه بودند و به این واقف هستیم. باید همه توان دولت، مسئولان، مدیران و کارمندان کشور به‌گونه‌ای باشد که مردم شب عید تا‌حدی احساس راحتی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه می‌خواهیم با همه همسایگان خود، رابطه‌ای صمیمی داشته باشیم، گفت: ما علاقه‌مندیم با همه همسایگان خود رابطه خوبی داشته باشیم. اگر با برخی از همسایه‌ها هم مشکلی  هست، این مشکل از طرف آن‌ها آغاز شده است. ما با همسایگان خود از‌جمله قطر، عمان، ترکیه، آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان و پاکستان، رابطه خوبی داریم و می‌خواهیم این رابطه با همه همسایه‌ها وجود داشته باشد. از نظر ما شیعه و سنی، شمال خلیج فارس یا جنوب خلیج فارس مهم نیست؛ هدف ما باید توسعه و پیشرفت همه منطقه باشد.

﷯گفتنی است عصر دیروز،  فازهای ۱۳و ۲۲، ۲۳ ،۲۴ پارس جنوبی در کنگان با دستور رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به‌طور رسمی به بهره‌برداری رسید.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی