کد خبر : 96267
/ 06:29
بازدید اعضای کارگروه کارآفرینی منطقه از مجموعه نوآوری شهری

کارآفرینی برای محله

نشست هم‌اندیشی اعضای کارگروه کارآفرینی شهرداری منطقه8 با اعضای مرکز نوآوری شهری برگزار شد.

کارآفرینی برای محله

شهرآرا آنلاین - به گزارش شهرآرامحله در این جلسه غلامرضا عباس‌زاده، مدیر مرکز، ضمن معرفی آن گفت: ما به دنبال این هستیم که از ظرفیت‌های بخش خصوصی و استارتاپ‌ها برای کمک به مدیریت شهری استفاده کنیم. ضمن دریافت ایده‌های شهری برای اجرا و محقق‌شدن آن‌ها با مجموعه‌های مختلف همکاری داشته باشیم. در حقیقت هدف ما این است که شتاب‌دهنده‌ها در حل مسائل شهری همراه مجموعه مدیریت شهری باشند.

وی ادامه داد: مرکز نوآوری شهری، رابطی میان همه رهبران محلی، فعالان اقتصادی و کسب و کار و شهروندان است تا هر یک از شهروندانی که در راستای حل مشکلات شهری، ایده‌ای در ذهن داشته باشند بتوانیم با هم همکاری داشته باشیم.

عباس‌زاده اضافه کرد: تلاش می‌کنیم در این مسیر علاوه‌بر شناسایی مسائل و مشکلات شهروندان، از مشارکت و ظرفیت تک تک آن‌ها در این مسیر بهره ببریم. ما به‌دنبال آن هستیم تا زمینه تسهیل و توسعه فضای کسب و کار را در راستای حل مسائل و معضلات شهری فراهم کنیم.

مرکز نوآوری شهری، رابطی میان همه رهبران محلی، فعالان اقتصادی، کسب و کار و همه شهروندان است و هر کدام از شهروندانی که در راستای حل مشکلات شهری، ایده‌ای در ذهن داشته باشند می‌توانند با آن‌ها همکاری کنند.

رضا لطفی، نماینده فرهیختگان محله امام رضا(ع)،گفت: اواسط امسال در شوراهای اجتماعی محلات ناحیه2 شهرداری منطقه8 به این نتیجه رسیدیم که اگر بخواهیم کاری برای اهالی انجام دهیم باید کارگروهی تخصصی تشکیل دهیم تا بتوانیم در قالب آن برای آن‌هایی که جویای کار هستند قدمی برداریم. وی ادامه داد: به همین دلیل اعضای توانمند و علاقه‌مند به این موضوع دور هم جمع شدند و کارگروه تخصصی کارآفرینی را تشکیل دادیم که پس از ماه‌ها گفت‌وگو و بررسی مسائل به جمع‌بندی نهایی رسیده‌ایم و اعضا را بر اساس توانمندی‌هایشان به 4زیرمجموعه اشتغال، کارآفرینی، آموزش و مشارکت‌ها تقسیم کرده و کارمان را از سال جدید آغاز می‌کنیم.

فتح‌ا... شاهچراغیان، مدیر خیریه علوی، نیز در این جلسه گفت: ما هم در تلاشیم تا اندیشه‌های دختران و پسران جوانمان را به دور از دغدغه‌های مادی رشد دهیم برای همین تصمیم گرفته‌ایم به همت یکدیگر در این زمینه به آن‌ها یاری رسانیم. جوانان ما خوش‌فکر هستند اگر نگرانی آینده را نداشته باشند و مشکلات را از سر راهشان برداریم و مسیر درست را نشانشان دهیم، به طور حتم می‌توانند ایده‌های خوبی را ارائه دهند. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی