• خانه
  • اقتصادی
  • سومین جلسه دادگاه پرونده «اعتماد ایرانیان» برگزار شد
کد خبر : 96288
/ 07:08

سومین جلسه دادگاه پرونده «اعتماد ایرانیان» برگزار شد

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان روز گذشته در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور برگزار شد.

سومین جلسه دادگاه پرونده «اعتماد ایرانیان» برگزار شد

شهرآرا آنلاین - به گزارش خبرگزاری میزان، در این دادگاه که به ریاست قاضی منصوری در مشهد برگزار شد، کیفرخواست صادره در مورد احمد حیدری، فرزند محمدعلی، و محمدمهدی پورسلیمی، فرزند محمد، قرائت شد و این ٢ نفر در جایگاه متهم به سؤالات رئیس جلسه و وکیل نمایندگان شکات پاسخ دادند.

در این جلسه، قاضی منصوری از متهم مهدی پور‌سلیمی خواست ‌به ‌دیگر سؤالات مطرح‌شده از جمله دلیل و نحوه به‌کارگیری بستگانش در تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان توضیح دهد. پس از توضیحات متهم، تعدادی از شکات حاضر در صحن علنی جلسه با اعتراض به پاسخ‌های داده‌شده، از رئیس جلسه خواستار ارائه توضیح درباره مطالب غیرواقعی گفته‌شده از سوی متهم شدند.وکیل نماینده جمعی از شکات با تشریح بخشی از وقایع ناگوار روی‌داده برای تعدادی از سهام‌داران به دلیل رفتار‌های خلاف انصاف و غیرقانونی متهم، خواستار عذرخواهی متهم در برابر شکات و مجازات قانونی نام‌برده شد و در برخی موارد عنوان‌شده درباره متهم گفت اشتباه کرده است. وی ادامه داد: بسیاری از مردم، فریب تبلیغات گسترده مسئولان این تعاونی اعتبار را خوردند و این در حالی است که متهمان هرگز تصور نمی‌کردند ‌در چنگال قانون گرفتار شوند. قاضی منصوری در پایان این جلسه با دادن اخطار جدی به متهمان خطاب به آن‌ها گفت: از فرصت پیش آمده تا جلسه بعدی استفاده کنند و تمام تلاش خود را برای بازگرداندن اموال مردم به کار گیرند.طبق اعلام رئیس دادگاه، جلسه بعدی دادگاه مربوط به پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان به بعد از تعطیلات موکول شد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی