کد خبر : 96297
/ 07:21
مروری بر قول های مسئولان در سالی که گذشت

وعده‌هایی که در سال٩٧ برای مشهدی ها به سرانجام رسید

در‌کنار وعده‌های بر‌زمین‌مانده، در طول سال٩٧ باتوجه‌به همه مشکلات اقتصادی که برای کل کشور به وجود آمد، برخی از وعده‌های مسئولان هم در مشهد محقق شد.

وعده‌هایی که در سال٩٧ برای مشهدی ها به سرانجام رسید

شهرآرا آنلاین - راه‌اندازی تاکسی‌های زرد آنلاین یکی از وعده‌هایی بود که یکی از مسئولان شهرداری اواسط امسال قول آن را داده بود و این وعده در چند هفته قبل عملیاتی شد.یکی دیگر از وعده‌هایی که مسئولان در ابتدای سال جاری دادند و البته این وعده از میان درخواست‌ها و مطالبات مردمی شکل گرفت، موضوع نام‌گذاری معابر به نام مفاخر شهر بود که این مهم در سال جاری نیز محقق شد و امروز شاهد هستیم برخی از معابر شهر مزین به نام مفاخر همین شهر است، مانند قسمتی از بولوار جانباز که به نام بولوار اخوان‌ثالث تغییر نام داد.

یکی از دغدغه‌های مردم فرهنگ‌دوست مشهد و بسیاری از گردشگران، موضوع سامان‌دهی شهر تاریخی توس است. در همین زمینه و پس‌از گذشت ٢٢‌سال از دادن وعده‌های فراوان برای سامان‌دهی این منطقه، اولین قدم‌ها در سال٩٧ برداشته شد. ٢٢‌مرداد‌ماه ابوالفضل مکرمی‌فر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌رضوی اعلام کرد که پروژه جلوخان آرامگاه فردوسی نهایی شده است و پس از ابلاغ تهران این پروژه وارد فاز اجرایی می‌شود. در‌نهایت در تاریخ ٢۴‌آبان امسال، عملیات اجرایی این پروژه با حضور مسئولان رسما آغاز شد.پروژه باز‌پیرایی میدان راه‌آهن هم به‌عنوان یکی از نمادهای شهر مشهد، یکی دیگر از وعده‌های مدیریت شهری بود تا در سال٩٧ این پروژه به پایان برسد. هر‌چند تاریخ‌های اعلام‌شده برای بهره‌برداری رسمی از این میدان به تعویق می‌افتاد، در‌نهایت این پروژه نیز اسفندماه، مورد بهره‌برداری قرار گرفت تا زائران و مجاوران بارگاه رضوی در نقطه ورودی ریلی شهر مشهد شاهد منظری زیبا باشند.

 

میدان پژوهش، بوستان پژوهش

یکی از معضلات شهر مشهد که شهروندان این شهر به‌ویژه در منطقه بولوار کوثر از آن رنج می‌بردند، وجود کارخانه کوکاکولا بود؛ معضلی که مشکلات شدیدی برای مردم به وجود آورده بود. در‌نهایت پس‌از پایان مطالعات بازپیرایی میدان پژوهش (انبار کوکاکولا)، امسال عملیات اجرایی بازپیرایی و احداث بوستان پژوهش آغاز شد.

 

پروژه پیر شهر، جوان شد

کتابخانه مرکزی مشهد از آن دست پروژه‌های قدیمی شهر بود که هر‌ساله مسئولان وعده‌های گوناگونی برای افتتاح آن می‌دادند اما هیچ‌گاه مردم طعم شیرین کتاب‌خوانی در این مرکز را نچشیدند. سال٩٧ برای این پروژه قدیمی شهر سال خوش‌یمنی بود. در روزهای جشن چهل‌سالگی انقلاب، بالاخره طلسم بیست‌و‌سه‌ساله این کتابخانه شکسته شد و با افتتاح رسمی آن، مردم توانستند برای کتاب‌خوانی به این کتابخانه مراجعه کنند.

 

اتصال خط یک قطار شهری به خط ٢ 

یکی دیگر از وعده‌هایی که مسئولان شهری به مردم مشهد و زائران بارگاه رضوی داده بودند، اتصال خطوط یک و دو قطار شهری مشهد بود. این وعده مسئولان نیز اردیبهشت٩٧ و با حضور رئیس‌جمهور در مشهد جامه عمل به خود پوشید و خطوط یک و دو قطار شهری مشهد در ایستگاه شریعتی به هم متصل شدند.

 

مجهزترین مجموعه ورزشی شهرداری- ١٨مرداد ١٣٩٧

یک روز از مناسبت روز خبرنگار گذشته بود که ورزشی‌نویسان شهرآرا تیتر زدند: تولد «امید و زندگی» در ورزش مشهد. مجهزترین مجموعه ورزشى شهردارى با حضور سلطانى‌فر، وزیر ورزش و جوانان، در مشهد به بهره‌برداری رسید و حدود دو هکتار مساحت را در‌اختیار ورزشکاران گذاشت.مجموعه «امید و زندگى» داراى امکاناتى منحصر‌به‌فرد است. سالن سرپوشیده چند‌منظوره و سالن‌های وزنه، اسپینینگ، تُشکی، تى‌آرایکس و اسکواش دارد.

زمین‌های تنیس خاکى، کارتینگ و پینت‌بال و چمن مصنوعى فوتبال از امکانات ورزشى این مجموعه است. ویژگى دیگر این مجموعه، نماى بیرونى خاص آن است که با دقت نظر فراوان ساخته و طرح آن از نقوش ایرانى‌اسلامى برداشت شده است.

 

بولوار نماز هم افتتاح شد

﷯بالاخره پس‌از ماه‌ها کشمکش و اختلاف‌نظر میان ارتش و سازمان‌های مختلف، گره کور بولوار نماز در روز دهم اسنفد باز شد و با افتتاح این شریان حیاتی شهر، از ترافیک سنگین بولوار کلانتری کاسته شد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی