کد خبر : 96300
/ 07:26

به وقت گشت و گذار

به وقت گشت و گذار

روایت پرکشش تختی

133522.jpgتعطیلات عید زمان طلایی است برای رفتن به سینما و دیدن فیلم‌های خوبی که در اکران نوروزی روی پرده سینما می‌روند. در بین این فیلم‌ها دیدن فیلم «غلامرضا تختی» را خیلی از دوستان فیلم‌بین به ما پیشنهاد دادند و آن را به شما هم پیشنهاد می‌کنیم. با اینکه خیلی از ما فکر می‌کنیم تختی را می‌شناسیم ولی روایت فیلم آن‌قدر پرکشش است که در تمام طول فیلم بیننده را رها نمی‌کند و لذت تماشای یک فیلم در ژانر بیوگرافی را به جانش می‌نشاند. بهرام توکلی با ساخت این فیلم نشان داد که در فضاسازی و روایت پر آب و تاب داستان‌های ساده استاد است و تعریف و تمجیدها از او در جشنواره فجر به حق و درست بوده است.

 

 

 

تعطیلات پر تئاتر

133523.jpgدر ایام نوروز یک جشنواره تئاتر عالی در انتظار علاقه‌مندان به این هنر است. قرار است از روز سوم تا دهم فروردین ۶ نمایش روی سن فرهنگ‌سراها و سالن‌های نمایش شهرمان برود و ١٧نمایش هم به صورت خیابانی، آیینی و سنتی و نقالی در ٢۴نقطه شهری مثل بوستان‌ها و معابر و مراکز پرتردد شهری از سوی گروه‌های هنرمند مشهدی و غیرمشهدی اجرا شود. برای اطلاع از برنامه این نمایش‌ها در طول عید می‌توانید به سایت جشنواره خانه بهار به آدرس 

«www.bahar98mashhad.ir» بروید. بلیت اجراهای روی سن را هم می‌توانید از سایت مشهد گیشه به صورت اینترنتی خریداری کنید و به تماشای آن‌ها بروید.

 

 

 

تصاویر خیال‌انگیز «مشهد و حومه»

133524.jpgچند روزی است که «نگارخانه شهر»، میزبان آثار نقاشی محمود آزادنیا، هنرمند خوش‌نام مشهدی است.آزادنیا ٣۴اثر را با عنوان «مشهد و حومه» بر دیوارهای این نگارخانه به نمایش گذاشته است. بیشتر نقاشی‌های او از مکان‌های خاطره‌انگیز مشهد است، تصاویری خیال‌انگیز که امروز در مشهد و حومه‌اش، اثری از آن‌ها وجود ندارد.

نقاشی‌های محمود آزادنیا با ابعاد ٢١ در ٣٠سانتی‌متر با تکنیک اکرولیک و رنگ روغن روی مقوا، خلق شده است.این نمایشگاه از ٢۵اسفند٩٧ آغاز شده است و تا ٧فروردین ٩٨ ادامه دارد.نگارخانه شهر که در ضلع شمالی میدان شهدا واقع شده است تا پایان سال٩٧ در دو نوبت صبح(٩ تا ١٢) و عصر(١۶ تا ١٨) پذیرای مردم است و در ایام نوروز هم فقط در نوبت صبح (از ساعت ٩ تا ١٢) دایر خواهد بود.

 

 

 

جاذبه‌های گردشگری شهرهای مختلف را بیابیم

133525.jpgنرم‌افزارهای مسیریابی فراوانی در اینترنت وجود دارند، اما برای پیدا کردن مکان‌های گردشگری هر شهر، یکی از کامل‌ترین و به روزترین‌ها «گوگل مپ» است. این برنامه نیاز به نصب ندارد و فقط کافی است به اینترنت متصل شوید و جست‌وجوگر اینترنت را باز کنید و به آدرس «www.google.com/maps» بروید. با جست‌وجو کلیدواژه‌های «جاذبه‌های گردشگری» به علاوه شهر موردنظرتان در نوار جست‌وجو، جاذبه‌های گردشگری شهر مورد نظرتان روی نقشه نمایش داده می‌شوند. همچنین برای راحتی کار فیلترهای مختلفی چون: محبوب‌ترین، پربازدیدترین، نزدیک‌ترین، مکان‌هایی که اکنون باز است و... نیز وجود دارد که با انتخاب هر یک، آسان‌تر به مقصد مورد نظرتان خواهید رسید.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی