کد خبر : 96308
/ 09:50

برگزاری مراسم تحویل سال نو امشب در حرم مطهر رضوی

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: مقدمات پذیرایی از 9 میلیون زائر در حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) طی تعطیلات نوروز آتی فراهم شده است.

برگزاری مراسم تحویل سال نو امشب در حرم مطهر رضوی

به گزارش شهرآراآنلاین، خلیل منبتی افزود: نوروز پارسال هشت میلیون و 800 هزار نفر وارد حرم مطهر رضوی شدند که این تعداد نوروز امسال افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: مراسم تحویل سال نو امشب در حرم مطهر رضوی آغاز می شود که تا بامداد فردا ادامه خواهد داشت لذا به منظور رفاه حال زائران 300 هزار مترمربع از فضای اماکن متبرکه حرم مطهر مفروش می شود. با توجه به احتمال بارندگی در شب تحویل سال نو همچنین توقفگاههای شماره یک و سه حرم مطهر مفروش خواهند شد تا در صورت بارندگی، زائران در این دو فضا قرار گیرند.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی به تمهیدات انجام شده برای سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی نیز اشاره و بیان کرد: برنامه ریزی ویژه ای برای ورود و خروج زائران در این روز انجام شده و 90 دستگاه تلویزیون پهن پیکر نیز برای پوشش سخنرانی معظم له در نقاط مختلف اماکن متبرکه از جمله توقفگاهها حرم نصب می‌ شود.

وی همچنین از توزیع روزانه پنج هزار پرس نهار از سوی آستان قدس رضوی میان زائران نوروزی در جاده‎ های منتهی به مشهد مقدس خبر داد. خادمان آستان قدس رضوی از 28 اسفند تا 14 فروردین روزانه در پنج مسیر جاده ای منتهی به مشهد پنج هزار پرس نهار و در مجموع به تعداد 80 هزار پرس را در میان مسافران و زائران نوروزی مشهد مقدس توزیع می کنند.

منبتی گفت: جاده های فریمان، سرخس، کلات، تربت حیدریه و نیشابور از مسیرهایی هستند که در مدت 16 روز آتی خدام بارگاه منور رضوی در طول آنها میزبان زائران رضوی خواهند بود.

وی افزود: در این ایام زائران می توانند از طریق سامانه اینترنتی برای خانواده خود به تعداد حداکثر چهار نفر غذای حضرت رضا (ع) را دریافت و میهمان مهمانسرای حضرت رضا(ع) باشند 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی