کد خبر : 96392
/ 08:59

راه اندازی ٢ سامانه امدادی در گپ

راه اندازی ٢ سامانه امدادی در گپ

شهرآرا آنلاین - عید امسال با بارندگی‌های شدید و سیل در خیلی از نقاط کشور همراه بود و بنابر اعلام سازمان هواشناسی، از امروز نیز سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد خواهد شد. در روزهای گذشته برخی از کسب‌وکارهای استارت‌آپی هم سعی کرده‌اند با ارائه خدمات رفاهی و اطلاع‌رسانی هوشمند، نقشی مؤثر در مدیریت بحران به وجود آمده در کشور داشته باشند.

در همین زمینه، مهدی انجیدنی، مدیر پیام‌رسان «گپ»، از راه‌اندازی دو سامانه آموزشی و اطلاع‌رسانی در مواقع بحران در این پیام‌رسان خبر داد.

انجیدنی در توییتر خود ضمن اعلام این خبر گفته است این سامانه‌ها که برای کمک‌رسانی در مواقع بحران طراحی شده‌اند و هم‌اکنون آماده بهره‌برداری به‌وسیله سازمان هلال‌احمر هستند.

وی همچنین خبر داده است که این دو سامانه هر کدام خدمات ویژه‌ای در زمینه آموزش و امداد به شهروندان ارائه می‌کنند. یک سامانه مربوط به آموزش، اطلاع‌رسانی و جمع‌آوری کمک‌های نقدی است و یک سامانه هم مربوط به امداد و نجات طراحی شده است. سامانه درخواست کمک و اطلاع‌رسانی هوشمند بر‌ پایه موقعیت دقیق جغرافیایی طراحی شده است. به گفته انجیدنی در صورت تأیید و بهره‌برداری از این ٢ سامانه ازسوی سازمان هلال‌احمر، بیش از ۳ میلیون کاربر گپ می‌توانند همیار هلال‌احمر و آسیب‌دیدگان باشند و اگر خودشان نیز در شرایط خطر قرار گرفتند، ‌می‌توانند به صورت دقیق و هوشمند موقعیت و وضعیت خود را اطلاع دهند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی