• خانه
  • حوادث
  • جرائم اقتصادی علت ٨٠درصد مراجعه به پلیس فتا
کد خبر : 96447
/ 08:05

جرائم اقتصادی علت ٨٠درصد مراجعه به پلیس فتا

جرائم اقتصادی در فضای سایبری در حال گسترش است،

جرائم اقتصادی علت ٨٠درصد مراجعه به پلیس فتا

شهرآرا آنلاین - ابوعطا | جرائم اقتصادی در فضای سایبری در حال گسترش است، مبحثی که سرهنگ جهانشیری، فرمانده پلیس ‌فتای خراسان‌رضوی نیز به آن اذعان می‌کند و می‌گوید که اکنون ٨٠درصد از مراجعه شهروندان به مقرهای پلیس‌فتا در استان، مرتبط با جرائم اقتصادی است.

او مهم‌ترین جرم اقتصادی در فضای مجازی را برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان با ۶۴درصد اعلام می‌کند و ادامه می‌دهد معمولا دستیابی به رمز دوم کارت شهروندان مسبب بروز این جرائم عمده است که راهکار موجود استفاده از رمزهای یک‌بار مصرف است و شهروندان می‌توانند با مراجعه به بانک‌ها با دریافت و استفاده از این رمزها امکان دسترسی مجرمان به حسابشان را مسدود کنند.

به گفته جهانشیری در تعطیلات نوروزی جرائم سایبری رشد داشته است و تعطیلات نیز بر روند کاهشی جرائم تأثیر نگذاشته است، البته آمار کشف جرائم نیز ١۵درصد رشد داشته است و در بحث دستگیری مجرمان نیز ٢١درصد رشد را شاهد بوده‌ایم.

کلیک بر روی لینک‌های ناشناس و وسوسه‌برانگیز، توجه به جایزه‌های بزرگ و فریبنده و ورود به لینک‌های ارائه شده و همچنین خریدهای به ظاهر کوچک از درگاه‌های جعلی بانکی (فیشینگ) از مهم‌ترین شگردهای متهمان سایبری برای به دست آوردن اطلاعات کارت‌‌های بانکی شهروندان است. جدا کردن کارت‌های بانکی خرید و پس‌انداز یکی دیگر از روش‌های مؤثر برای پیشگیری از سرقت‌های سایبری است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی