کد خبر : 96449
/ 08:07

سقوط کودک ۵ساله در چاه ۵متری

وقوع ۵حادثه طی ١٠ساعت، آخرین روز تعطیلات نوروزی را داغ کرد

سقوط کودک ۵ساله در چاه ۵متری

شهرآرا آنلاین - سهیل دیبا | تعطیلات توأمان با تلخی نوروز امسال هم تمام و فصل کار و تلاش آغاز شد. هرچند تغییرات جوی فضای تلخ را تاکنون به مشهد نکشانده است، اما برخی شهروندان گویا قصد دارند با نادیده گرفتن نکات ایمنی، خود سیلی شوند بر امنیتشان به طوری که در کمتر از ١٠ساعت از غروب جمعه تا بامداد دیروز ۵حادثه در مشهد و اطراف شهر رخ داد که آتش‌نشانان با دستور امیر عزیزی، مدیرعامل تازه‌نفس آتش‌نشانی مشهد به امدادرسانی به شهروندان گرفتار در این حوادث پرداختند که در ستون خرده‌حوادث خلاصه‌ای از آن‌ها را خواهید خواند.

 

انفجار در ویلا 

نخستین حادثه غروب جمعه در یک ویلای دوطبقه در روستای ناظریه رخ داد. با اعلام حادثه و حضور آتش‌نشانان در این محل مشخص شد که انفجار در طبقه همکف ساختمان رخ داده و موج انفجار موجب تخریب دیوارها‌، در و پنجره و پرتاب آن‌ها به بیرون از ساختمان شده است. خوشبختانه به افراد خسارت جانی وارد نشده بود و با تلاش آتش‌نشانان محل ایمن‌سازی شد. آغاز بررسی‌ها نشان داد که احتمالا نشت گاز از کپسول و روشن شدن پکیج باعث بروز این حادثه بوده است.

 

بلعیده شدن سمند 

حادثه بعدی که شامگاه جمعه رخ داد، مربوط به فرو نشست زمین و گرفتار شدن یک خودرو سمند در گودال ایجاد شده در خیابان عبادی 

بود.آتش‌نشانان با حضور در محل متوجه شدند حادثه در حیاط یک منزل مسکونی و بر اثر فروکش کردن دهانه چاه فاضلاب رخ داده و گودالی به عمق یک و نیم متر ایجاد شده است. سست بودن دیواره چاه هر لحظه بر وسعت گودال می‌افزود به طوری که قسمت جلوی سمند و یک لاستیک آن درون گودال فرو رفته بود. آتش‌نشانان با رعایت نکات ایمنی این وسیله نقلیه را خارج کردند.

 

سقوط کودک در چاه 

دقایقی بعدگزارش سقوط کودکی درون چاه به آتش‌نشانی گزارش شد. حساسیت موضوع موجب شد تا نجاتگران آتش‌نشانی به محل واقع در حاشیه بزرگراه صدمتری مشهد اعزام شوند. این حادثه در یک مجتمع مسکونی زمانی رخ داد که کودکی پنج‌ساله هنگام بازی درون یک چاه ۵متری سقوط کرده بود. این کودک پس از دقایقی با تلاش نیروهای امدادی‌، صحیح و سالم از درون چاه خارج شد‌ و برای معاینات بیشتر تحویل عوامل اورژانس شد. بر‌اساس بررسی‌ها باز بودن دهانه چاه موجب سقوط کودک به داخل چاه خشک و بدون آب شده بود.

 

خودروسوزی 

درست زمانی که نجاتگران در تکاپوی بیرون کشیدن کودک پنج‌ساله از چاه بودند، آتش‌سوزی یک خودرو سواری در پارکینگ پایانه مسافربری، آتش‌نشانان ایستگاه یازدهم را برخط کرد. آتش‌‌نشانان با حضور در محل متوجه شدند که یک خودرو تویوتا کمری در پارکینگ خودروهای عمومی از ناحیه موتور دستخوش حریق شده است. آتش‌نشانان ابتدا اقدام به ایمن‌سازی محیط به منظور پیشگیری از سرایت آتش به سایر خودروها کردند و سپس عملیات اطفای‌ حریق را آغاز کردند. دقایقی بعد این آتش‌سوزی مرتفع شد و بررسی‌ها نشان داد، نقص فنی در سیم‌کشی خودرو علت حادثه بوده است. 

 

آتش در نجاری 

آخرین حادثه‌ای که بامداد دیروز در انتهای بولوار توس رخ داد، مربوط به آتش‌سوزی در یک کارگاه نجاری بود. این حادثه زمانی رخ داده بود که هیچ یک از مالکان و کارکنان این کارگاه در محل حضور نداشتند و رهگذران موضوع را اعلام کرده بودند. آتش‌نشانان ایستگاه‌های ١۴و ٣۶با حضور در محل و مشاهده دود ناشی از حریق در این کارگاه، سریعا اقدام به بازکردن درهای بسته این کارگاه کردند. با آغاز عملیات اطفای حریق جلوی پیشروی آتش گرفته شد و امدادگران در عملیاتی گسترده توانستند این حریق را خاموش کنند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی