کد خبر : 96503
/ 07:44

وزارت ارتباطات در مسیر شفافیت و اشتغال‌زایی

آذری جهرمی راهبردهای فناوری کشور در سال‌٩٨ را اعلام کرد

وزارت ارتباطات در مسیر شفافیت و اشتغال‌زایی

شهرآرا آنلاین - وزارت ارتباطات یکی از بخش‌های پر‌حاشیه دولت محسوب می‌شود و سیاست‌های آن در مسیر توسعه فناوری کشور نقش اساسی ایفا می‌کند. در همین زمینه محمدجواد آذری‌جهرمی در یک رشته توییت از برنامه‌های وزارت ارتباطات برای امسال خبر داده و آن‌ها را به ٧بخش تقسیم کرده است. اشتغال‌زایی، گزارش به مردم، دسترسی همگانی، شفاف‌سازی، پیشرفت صنعت فضایی، محتوای سالم فضای اینترنت و جوان‌گرایی، مسائلی است که جهرمی در برنامه خود به آن‌ها اشاره کرده است.

 

ایجاد زیرساخت برای ده‌ها هزار شغل

وزیر ارتباطات در این توییت‌ها اول از همه به مسئله اشتغال‌زایی اشاره کرده و گفته است: طرحی برای ایجاد زیرساخت ده‌ها هزار شغل آماده کردیم. با آموزش، کمک‌های بیمه‌ای‌ و مالیاتی و پیش‌خرید محصولات ایرانی روستایی قرار است کارهای بزرگی انجام دهیم.

او در ادامه با تأکید بر حق‌الناس و گزارش به مردم، تأکید کرده که وزارت ارتباطات بر این دو اصل همواره پایدار است و نمی‌گذارد که حق مردم در هر مسئله‌ای خورده شود. 

جهرمی با اشاره به مسائلی چون جابه‌جاشدن آرای مردم، پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم و حفاظت از حریم شخصی افراد، از تلاش وزارت ارتباطات برای برطرف‌شدن این موارد در سال جاری خبر داده است.

 

پیش به سوی بیمه سلامت الکترونیک

جهرمی رشد دسترسی همگانی در سال‌۹۷ را خوب می‌داند و دستیابی صد‌در‌صدی روستاهای کشور به اینترنت نسل چهارم را موفق‌آمیز می‌خواند. وزیر ارتباطات این موضوع را دلیل مهاجرت معکوس برمی‌شمارد و معتقد است بسیاری از مردم دوباره به روستاها بازگشته‌اند. او در ادامه فهرست فعالیت‌های وزارت ارتباطات در سال‌۹۸ به شفاف‌سازی اشاره می‌کند و بیمه سلامت الکترونیک را موضوعی اساسی برای سال آینده می‌داند. 

وی با اشاره به شفاف‌سازی حاصل از اجرای دولت الکترونیکی می‌افزاید: با اجرای کارت سوخت بانکی و رجیستری تلفن‌همراه، مانع از هزاران میلیارد‌تومان رانت شده‌ایم. دفترچه بیمه و سلامت الکترونیکی، مهم‌ترین برنامه این حوزه در سال۹۸ خواهد بود.

پیشرفت صنعت فضایی و پرتاب ماهواره‌ها از دیگر فعالیت‌های وزارت ارتباطات در سال‌۹۸ خواهد بود و همچنین دغدغه همیشگی «کودک‌آنلاین» جهرمی نیز در این فهرست به چشم می‌خورد.

 

جوان‌گرایی، ضامن آینده روشن کشور

وزیر ارتباطات کشورمان در پایان این فهرست به موضوع جوان‌گرایی اشاره کرده و آن را مسیری برای یک آینده روشن متصور شده است. به گفته جهرمی جوان‌گرایی به کشور، انگیزه و شجاعت تزریق می‌کند. او با اشاره‌به انتصاب بیش‌از ۳۰۰‌مدیر جوان و افزایش ۳۰درصدی مدیریت بانوان در وزارت ارتباطات، این موارد را کافی نمی‌داند و وعده داده است که این آمار امسال بسیار بیشتر شود.

به احتمال زیاد و با‌توجه‌به مصاحبه‌های دیگر مقامات مسئول در وزارت ارتباطات، ورود به حوزه نسل پنجم اینترنت همراه و آماده‌سازی زیرساخت‌های این بستر نیز یکی دیگر از هدف‌های این وزارت در سال جدید خواهد بود. سامان‌دهی دیتای ثابت به‌ویژه اینترنت ثابت، از دیگر موضوع‌هایی است که حسین فلاح‌جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات به آن‌ها در مصاحبه‌های اخیر رسانه‌ای خود اشاره کرده است..

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی