کد خبر : 96504
/ 07:45

ساخت اتاق‌های ویزیت از راه دور

اگر چه مدتی است دسترسی اینترنتی به پزشکان ممکن شده است، اما تشخیص دقیق پزشکی از راه دور ممکن نیست. شاید طراحی یک اتاق ویزیت پیشرفته بتواند این مشکل را تاحدودی برطرف کند.

ساخت اتاق‌های ویزیت از راه دور

شهرآرا آنلاین - به گزارش نیواطلس، اتاق پزشکیOnMed بدین منظور طراحی شده که مجهز به چندین دوربین فوق‌دقیق و حسگرهای متعددی برای ارزیابی و بررسی شرایط بیمار است. در این اتاق‌ها برخی انواع داروها نیز وجود دارد که در صورت تجویز پزشکان دردسترس خواهد بود.

پزشکان با استفاده از امکانات پیشرفته این اتاق‌ها می‌توانند از راه دور با دقت شرایط بیمار را بررسی کنند و با او گفت‌وگو کنند. بررسی وزن، قد، فشار خون، شاخص توده بدنی، کنترل دمای بدن و... نیز با استفاده از امکانات اتاق یادشده ممکن است.

در صورتی که برخی اقلام نسخه تجویز شده پزشک در این اتاق ویزیت موجود نباشد، بیمار با دریافت نسخه الکترونیک می‌تواند به نزدیک‌ترین داروخانه مراجعه و اقلام مورد نیاز خود را دریافت کند. زمانی که یک بیمار وارد این اتاق می‌شود، در آن قفل می‌شود تا امنیت و حریم شخصی مراجعه‌کننده محفوظ باقی بماند. از سوی دیگر، کسی صدای مکالمه بیمار و پزشک را نمی‌شنود. در این اتاق از یک سیستم تأیید هویت سه‌بعدی برای شناسایی دقیق هویت بیمار استفاده می‌شود تا فرد دیگری نتواند خود را به جای بیمار معرفی‌شده جا بزند. مدت زمان ویزیت هر بیمار در این اتاق حدود ۱۵دقیقه بوده است و برای رعایت بهداشت از تابش نور ماورای بنفش استفاده می‌شود. شرکت آمریکایی سازنده این اتاق‌ها امیدوار است آن‌ها از سال جاری میلادی مورد استفاده قرار بگیرند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی