کد خبر : 96505
/ 07:45

تولید پانسمان‌هایی ایرانی مشابه پوست

تمامی انسان‌ها از دیرباز تاکنون آسیب‌دیدگی‌هایی را که منجر به زخم شود تجربه کرده‌اند و درمان زخم و آثار باقی‌مانده از آن همواره نگرانی‌هایی را در پی داشته است.

تولید پانسمان‌هایی ایرانی مشابه پوست

شهرآرا آنلاین - به منظور درمان چنین جراحت‌هایی محققان همواره در تلاش برای ابداع روش‌های جدیدی بودند که سرعت و کیفیت درمان زخم‌ها را افزایش دهد.

به گزارش مهر یک شرکت مستقر در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر با استفاده از زیست‌پلیمرها پانسمان‌هایی تولید کرده است که با ایجاد فاکتورهای رشد درون‌سلولی امکان ترمیم انواع زخم‌ها و سوختگی‌های نوع١ و٢ را فراهم می‌کند.

این پانسمان دارای ساختار مشابه ماتریکس خارج سلولی و زیست‌پلیمرهاست که از طریق ایجاد محیط طبیعی برای سلول‌های بدن شرایطی بهینه و بدون استرس را برای سلول‌ها فراهم می‌کند.

این امر منجر به حضور فاکتورهای داخلی رشد سلولی و افزایش پایداری آن‌ها در محل آسیب‌دیده شده و درنتیجه باعث افزایش سرعت تقسیم سلولی و روند ترمیم زخم می‌شود.

این پانسمان، ماتریکس منعطف و با قابلیت قرارگیری روی انواع سطوح زخم است ضمن آنکه با بهره‌گیری از تکنولوژی منحصربه‌فرد به کار رفته در تولید آن باعث کاهش احتمال بروز حساسیت و نبود آسیب بافتی هنگام تعویض پانسمان می‌شود.

چسبندگی مناسب به سطح زخم، کنترل بصری زخم، حفظ رطوبت مناسب، جذب اگزودا ناشی از زخم، امکان برش مناسب با اندازه زخم و افزایش سرعت ترمیم از دیگر ویژگی‌های این پانسمان به شمار می‌رود.

این پانسمان در درمان تمامی انواع زخم‌ها از جمله زخم‌های دیابتی بدون عفونت، زخم بستر، سوختگی درجه١و ۲، زخم‌های ناشی از شیردهی، زخم اگزوداتیو حاد و مزمن و زخم‌های نروپاتیک کاربرد دارد..

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی