کد خبر : 96509
/ 07:57

مهرورزی در تعطیلات نوروزی

مهرورزی در تعطیلات نوروزی

شهرآرا آنلاین -  محمد‌حسن سیرجانی | پروین نقیب بیمار پنجاه‌وهفت ساله بجنوردی که طی یک حادثه دچار مرگ مغزی شده و در بیمارستان طالقانی این شهرستان بستری بود، پس از تأیید مراحل ابتدایی مرگ مغزی در ایام نوروز به مشهد منتقل و تحت عمل اهدای عضو قرار گرفت.

این عمل جراحی هشتصد و شصت و سومین عمل اهدای عضو در مشهد بود که موجب نجات و ادامه زندگی ۴بیمار نیازمند به عضو شد. در این جراحی خداپسندانه، مرحوم پروین‌نقیب پس از اعلام رضایت خانواده‌اش در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل اهدای عضو قرار گرفت که در‌این ‌‌باره کبد زنده‌یاد نقیب برای پیوند به بیمارستان بوعلی سینای شیراز ارسال و به یک بیمار نیازمند به عضو به صورت رایگان اهدا شد.

همچنین قرنیه‌های او برای پیوند به بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) مشهد ارسال و بینایی را به دو بیمار نیازمند به عضو برگرداند. قسمتی از پوست مرحوم نقیب هم به بخش سوختگی بیمارستان امام رضای مشهد برای پیوند ارسال شد.

به گفته مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۲۷‌درصد از بیماران مرگ مغزی در شمال شرق کشور که اعضای آنان طی سال گذشته اهدا و پیوند شده است بر اثر تصادف دچار این وضعیت شده‌اند.

دکتر ابراهیم خالقی همچنین اعلام کرد که علت دیگر مرگ مغزی در سال پیش سقوط از ارتفاع، سکته‌های مغزی، تومورهای مغزی و بیماری‌های مغزی بوده است. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی